Впровадження найновітніших технологій у виробництві, сертифіковане обладнання, великі складські приміщення, мережа транспортних комунікацій, сканування сировини на предмет забруднення, функціонування очисних споруд і навіть своя власна ТЕС – це не захмарна перспектива для українських компаній, а вже сьогочасна реальність.
Вражень від відвідування Індустріального парку «Коростень» безліч! Гордий, що на моїй батьківщині є такий потужний кластер, який включає підприємства з екологічно чистого виготовлення плит МДФ, ламінованої підлоги, дверних полотен, меблевих деталей, пиломатеріалів, паркетної тришарової дошки та ін. Продукція підприємств, до речі, експортується у понад 30 країн світу: Європу, Америку, Канаду та до країн Близького Сходу.
Хоч у парку все і автоматизовано, але, все одно, підприємства забезпечують 2000 робочих місць, ще майже 3000 осіб обслуговують холдинг. В умовах зростання безробіття у зв’язку з карантином – це безцінно для такого містечка.
Саме такі майданчики можуть дати поштовх для розвитку всіх регіонів України. Це і нові робочі місця, і розвиток малого та середнього бізнесу, і зміцнення громади за рахунок надходжень до місцевого бюджету. Наприклад, Індустріальний парк «Коростень» за минулий рік до місцевого бюджету сплатив понад 48 млн грн, всього ж сплачено податків та митних платежів – близько 100 млн грн.
Тож залучення інвестицій, необхідних для розбудови таких кластерів, має стати одним з пріоритетів держави. Це забезпечить сталий економічний розвиток території. Перевірено на прикладі Коростеня!
Андрій Пузійчук, народний депутат від «Батьківщини», Facеbook, 26 травня 2020 року.