Андрій Пузійчук: На позачерговому засіданні Верховної Ради наполягатимемо на скасуванні незаконного рішення про розпродаж землі

Карантин вносить свої корективи. Провели онлайн засідання Регламентного комітету.

Розглянули 13 проєктів постанов про скасування прийняття закону про ринок землі № 2178-10.

На жаль, більшість членів комітету не підтримали мою пропозицію зазначити у висновку комітету порушення Регламенту, допущені під час розгляду законопроєкту.

Комітет просто усунувся від виконання своїх безпосередніх функцій, не вказавши про очевидні порушення норм Регламенту, та віддавши це питання на розсуд сесійної зали.

Нагадаю, закон про розпродаж національного багатства відбувався з такими грубими порушеннями:

Закон ухвалено не на засіданні Верховної Ради

Голосування відбулось 31-го березня на 42 хвилині після опівночі. На цей день не було скликано жодного засідання. Таким чином, порушується частини 1 статті 47 Регламенту, якою встановлено, що Верховна Рада приймає рішення виключно на пленарних засіданнях.

Під час розгляду проєкту було порушено процедуру формування порядку денного

Відповідно до частини 5 статті 25 Регламенту питання порядку денного пленарного засідання, що залишилися нерозглянутими, розглядаються першими на наступному пленарному засіданні. Отже, розгляд законопроєкту мав би бути продовжений на наступному черговому пленарному засіданні, а не на позачерговому, як це відбулося.

Розгляд законопроєкту відбувався неповноважним складом парламенту

Під час прийняття рішень по поправках, в сесійній залі налічувалось близька 100 народних депутатів. Всі почали збиратися у сесійній залі ближче до голосування. Це порушення частини 1 статті 47 Регламенту.

У процесі розгляду у другому читанні було змінено текст законопроєкту

30-го числа з порушенням строку, встановленого статтею 117 Регламенту, прямо в день позачергового засідання, народним депутатам роздали додаткову порівняльну таблицю. Це не просто порушення статей 116-123 Регламенту, це взагалі поза всіма регламентними процедурами.

При підготовці до другого читання було змінено обсяг регулювання проєкту

До його тексту було включено зміни до двох статей Земельного кодексу: 143 та 145. При цьому статтю 145 викладено у новій редакції. Це порушення статі 116 Регламенту, яка містить чіткий припис щодо відповідності поправок у другому читанні предмету регулювання законопроєкту.

У понеділок, 13 квітня, на позачерговому засіданні наша фракція буде наполягати на скасуванні незаконного рішення про прийняття закону про ринок землі.

Андрій Пузійчук, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 10 квітня 2020 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова