Андрій Пузійчук: Мусимо максимально забезпечити життєдіяльність держави та подбати про людей під час карантину

До Верховної Ради внесено законопроєкт про можливість проведення пленарних засідань та засідань комітетів в режимі відеоконференції на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

Я вважаю, це правильний крок. Працювати у звичному режимі нерозумно та безвідповідально. А якщо врахувати кількість парламентарів, в яких підтвердився діагноз коронавірус, то і поготів.

Водночас парламент не може просто зачинити двері та піти на карантин. Країна сьогодні очікує від народних депутатів прийняття вкрай необхідних рішень. Ми повинні максимально забезпечити життєдіяльність держави та убезпечити людей від поширення хвороби. Утім, будь-які інші питання, не пов’язані з коронавірусом та його наслідками, не повинні розглядатися на засіданнях парламенту.

Наразі законопроєкт опрацьовується у регламентному комітеті та готується для розгляду на найближчому пленарному засіданні. Сумнівною, на мою думку, є пропозиція ухвалювати проєкти одразу за основу і в цілому. Це може не допомогти у наявній критичній ситуації, а, навпаки, створити нові проблеми, спричинені низькою якістю ухвалених рішень. Крім того, вдосконалення потребує і механізм голосування депутатів в режимі онлайн.

Хочу наголосити на тому, що прийняття рішень Верховною Радою за будь-яких обставин повинно відбуватись із додержанням Конституції та визначеної законом законодавчої процедури.

Андрій Пузійчук, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 24 березня 2020 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова