Малий бізнес в переважній більшості високорозвинених країн був і залишається одним з основних каталізаторів соціально-економічного піднесення, а також створює можливості для отримання доходів значною кількістю населення.
На жаль, в Україні преференції створюються не суб’єктам малого бізнесу, а вертикально та горизонтально інтегрованим підприємницьким структурам, що ще більше монополізує ринки та згортає конкуренцію.
Про недолугість політики влади щодо підтримки малого та середнього бізнесу висловився на своїй сторінці у Facebook відомий український політик, представник партії «Батьківщина» Андрій Павловський.
На його думку, до цього часу Кабмін робив все можливе для зменшення кількості працюючих в Україні, збільшуючи фіскальний тиск на малий і середній бізнес.
Лише за останні три тижні (останній передноворічний та два новорічних, станом на 10 січня) в Україні припинили свою діяльність майже 130 тисяч приватних підприємців! Масове закриття ФОПів здійснюється в кожній області України.
Найбільше у Київській (17176), Харківській (12390) та Дніпропетровській (11196) областях. Найчастіше закриваються підприємці роздрібної (43275) та оптової (8931) торгівлі, складських (10798) та транспортних послуг (7040).
Згортання діяльності суб’єктами малого та середнього підприємництва пов’язується з прорахунками економічного блоку українського уряду в частині застосування інструментів стимулювання розвитку підприємницької діяльності.
Нинішній уряд робить ставку на великий бізнес і створює для нього сприятливі передумови, а малий бізнес знаходиться в умовах податкового та адміністративного пресингу.
Український журнал «Економіст», 13 січня 2016р.