Андрій Ніколаєнко: Сум на карнавалі реформ

12 національних пріоритетів, 97 завдань, 2000 заходів.

Після брейншторму «Слуг» у Трускавці, де вони наповнювали сенсами План трансформації України, мушу визнати: ця команда влади змогла довести до космічного блиску і без того яскраве вміння «презентувати ніщо» та міцні навички «робити нічого».

Бо навіщо тепер в економіці  всі ті аналітичні дослідження, детальні розрахунки та макропрогнози? Вони вже – рудименти та атавізми. Адже 150 представників більшості можуть наповнити оболонку Плану трансформації України всього лише за один день.

Тобто: Україна ризикує почати рух у напрямку, який для неї склали – всього лише за один день, та ще й  в ігровому режимі –  люди, більшість з яких і через два роки перебування у Верховній Раді не мають ніякого розуміння стосовно того, як треба розбудовувати державу та економіку.  До того ж, виявляється, що гучно анонсований Президентом Зеленським під час його візиту до США План Трансформації на $277 млрд – це лише ідея, оболонка, бо навіть вже після цього візиту, про існування такого документу не знало навіть Мінекономіки, не кажучи вже про Офіс Президента.

І на цьому тлі вже не викликає ніякого подиву оновлена Програма діяльності Уряду, яку Прем’єр-міністр презентував народним «слугам» під час їхнього гучного виїзду до Трускавця. Хіба що знову  впадає в очі черговий урядовий «гуркіт»: 12 національних пріоритетів, 97 завдань,  2000 заходів. Тобто знову бачимо приклад домінування форми над змістом. На тлі таких грандіозних цифр від теперішньої «більшості», колишні 144 реформи попередньої влади виглядають майже дитячими пустощами.

Серед владної  «більшості», звісно, є осередки економічного здорового глузду. Але вони, через нечисленність,  вже не в змозі зламати цей тренд на карнавалізацію  економічного стратегування. Тобто – ця влада нездатна зламати тренд на деградацію економіки України, та своїми діями свідомо прискорює її.  Чи для цього громадяни обирали владу? Сподіваюся – ні.

Андрій Ніколаєнко, народний депутат від «Батьківщини», ЛІГА. БЛОГИ, 4 жовтня 2021 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова