Андрій Ніколаєнко: Нацбанк має включатися у порятунок економіки

Звіт Голови НБУ показав відсутність чіткої позиції та нерозуміння взаємодії з Урядом, повну розгубленість стосовно того, яким чином НБУ буде рятувати платіжний баланс в умовах, коли МВФ цинічно «змінив кредитних коней» прямо посеред карантину.

І замість омріяних сукупних $10 млрд за програмою розширеного фінансування, Україна, ймовірно, отримає до $2 млрд за програмою Стенд-бай. Але ці кошти точно не підуть на поповнення бюджету.

І тому вся конструкція Держбюджету, розрахована «видатними» фінансистами Уряду та Нацбанку на отриманні зовнішнього фінансування, складеться як недолугий картковий будиночок.

Я навіть не збираюся критикувати МВФ. Фонд – це де-факто комерційна структура, і він діє з Україною як будь-який банк з ненадійним позичальником – жорстко тримає на короткому зашморзі. Але ж діячі з Нацбанку ще й самі затягують цей зашморг. Може, вони вважають, що НБУ – це їх особиста башта зі слонової кості, до якої не долітають хвилі економічної кризи? Вони помиляються.

Нацбанк має включатися у порятунок економіки. Тривалість та якість перебування його Правління на своїх посадах має залежати від того, як себе почуває економіка. І я не вірю, що теперішній топменеджмент НБУ здатен усвідомити свою відповідальність за країну.

Андрій Ніколаєнко, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 8 травня 2020 року.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова