«Батьківщина» вітає введення у дію нового Закону про прокуратуру та сподівається на покращення роботи цього органу.
Про це сьогодні з парламентської трибуни завив Голова Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, заступник Голови фракції Андрій Кожем’якін.
«Сьогодні без перебільшення важливий день для України: набирає чинності новий Закон України «Про прокуратуру», який був прийнятий Верховною Радою України 14 жовтня 2014 року», – зазначив він.
За словами Кожем’якіна, наша держава йшла до цього дня з 1995 року, «з того моменту, коли взяла на себе зобов’язання перед Радою Європи, що українська прокуратура відповідатиме європейським стандартам».
Народний депутат також зауважив, що сьогодні ж втрачає чинність старий Закон «Про прокуратуру», прийнятий ще 1991 року.
«Із ним нарешті йде в минуле закрита система функціонування прокуратури старого радянського типу, надзвичайно централізованого, з явно вираженою каральною функцією, прокуратура, яка віддзеркалює недемократичне минуле і не є сумісною з європейськими стандартами та цінностями, до яких так прагне українське суспільство», – наголосив Кожем’якін.
Голова парламентського комітету також відзначив переваги нового закону. Зокрема, з сьогоднішнього дня прокуратура повністю втрачає так звану функцію загального нагляду, запроваджується прозорий та конкурсний порядок прийняття на роботу прокурорів, прокурорам надаються нові гарантії незалежності, запроваджуються незалежні від керівництва прокуратури органи прокурорського самоврядування.
«Однак, не зважаючи на всі перешкоди щодо прийняття цього закону з боку Генеральної прокуратури, реформаторів колишньої Адмінстрації Президента, Комітету все ж таки вдалося підготувати по-справжньому європейський закон про прокуратуру, який сьогодні набрав чинності», – наголосив заступник Голови фракції «Батьківщина».
Андрій Кожем’якін також вважає, що новий Закон про прокуратуру «відкриє шлях до якісного оновлення всієї силової вертикалі, тепер естафетна паличка передана співробітникам прокуратури, які повинні неухильно дотримуватися не тільки букви закону але і його «духу».
«А нам необхідно продовжити шлях у такому напрямку. Наступним кроком має бути прийняття Закону України «Про Державне бюро розслідувань», згідно з яким функція досудового слідства від прокуратури буде передана Державному бюро розслідувань», – підсумував політик.