Андрій Кожем’якін: Деякі зміни у роботі прокуратури суперечать рекомендаціям ЄС

Як відомо, кардинальна реформа прокуратури розпочалася у 2014 році, вона отримала схвальні висновки Венеційської комісії та Євросоюзу, однак деякі ухвалені у 2019 році зміни можуть призвести до погіршення роботи інституції.

Про це під час виступу з трибуни Верховної Ради зазначив народний депутат від «Батьківщини» Андрій Кожем’якін.

«Дуже прикро, що через зміни 2019 року майже знищено прокурорське самоврядування та ліквідована дисциплінарна комісія, яка повинна займатися добором кадрів і має дисциплінарно «виховувати» тих чи інших прокурорів», – констатував народний депутат.

За його словами, під час широких консультацій з ЄС щодо реформи прокуратури були озвучені застереження щодо розширення повноважень Генпрокурора.

«Сьогодні Генпрокурор сам створює кадрові комісії і сам їх ліквідовує, сам приймає, займає, наказує – все робить сам. Тобто те, чого ми не хотіли допустити у 2014 році, і те, чого радив нам уникати ЄС, знову повернулося», – повідомив Андрій Кожем’якін.

Коментуючи представлений у Верховній Раді звіт Генерального прокурора Ірини Венедіктової, нардеп від «Батьківщини» зауважив, що вона не озвучила показники навантаження на прокурорів і слідчих, а також не показала інформацію щодо рівня злочинності по регіонах.

«Однак те, що Ви не ходите по телешоу і не розказуєте про справи, які ще не заведені, – це дуже добре. Це позитив», – резюмував Андрій Кожем’якін.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова