Андрій Кожем’якін: Приватна детективна діяльність потребує легалізації

Ухвалення законопроекту «Про приватну детективну (розшукову) діяльність» (№3726) дозволить легалізувати цей вид діяльності, вивести її із тіні та встановити цивілізовані правила гри.

Про це заявив голова профільного комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, член фракції «Батьківщина» Андрій Кожем’якін, який представив законопроект №3726 у ВРУ.

За його словами, зараз в Україні офіційно такий вид діяльності, як детективна діяльність, законодавством не врегульовано, але її де-факто здійснюють як окремі особи, так і підприємства.

«Досвід інших країн демонструє, що наявність приватної детективної діяльності підвищує відповідальність державної правоохоронної системи в реагуванні на потреби громадян та суспільства», – зауважив Кожем’якін.

Парламентар додав, що документ створений з урахуванням досвіду аналогічних законів інших країн, визначає правові засади приватної детективної (розшукової) діяльності, відображає завдання та принципи такої діяльності.

Андрій Кожем’якін, зокрема, повідомив, що законопроектом №3726 чітко визначено:

– що таке приватна детективна діяльність, хто може бути приватним детективом, як він може її здійснювати, його права та обов’язки;

– види приватних детективних послуг, що надаються суб’єктами приватної детективної (розшукової) діяльності, методи їх роботи, а також обмеження під час здійснення такої діяльності;

– підстави видачі та анулювання свідоцтва про право на зайняття приватною детективною діяльністю;

– порядок контролю і нагляду за приватною детективною (розшуковою) діяльністю тощо.

Фракція «Батьківщина» підтримала ухвалення законопроекту «Про приватну детективну (розшукову) діяльність».

«За» його ухвалення проголосував 261 народний депутат.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова