Альона Шкрум: Змінити країну за 100 годин. Це можливо?

Так, ви не помилилися – саме за 100 ГОДИН, не днів, і не місяців, і точно не як нещодавно нам розказували в уряді – до рівня Польщі за 50 років.

Саме таку подібну програму у 100 годин запропонувала у 2006 році Демократична партія США, і саме таку програму вона змогла втілити у життя, маючи конкретні проекти законів, розрахунки, досвід, політичну волю до змін та більшість у парламенті.

Такий план конче потрібен Україні сьогодні.

Ідея плану тоді була запозичена у Ф.Д.Рузвельта, який, як пам’ятаєте, протягом перших 100 днів зумів організувати прийняття 100 ключових законів, для того щоб «розвернути» політику США в абсолютно протилежному напрямку для подолання наслідків великої депресії.

Під 100-годинним же періодом мались на увазі робочі години, а не фактичний час, або ще його називали «100 законодавчих годин».

Цей період розпочався у вівторок (9 січня 2007 року) після церемонії присяги.

До 18 січня 2007 року, тобто за 87 робочих годин після складення присяги, Палата представників пройшла всі заходи плану у тому вигляді, як вони були представлені Конгресу!

Ці заходи включали всі обіцянки, за винятком однієї, яка стосувалась комісії щодо подій 11 вересня.

Серед пунктів плану, які були виконані, зокрема були ініціативи, які сьогодні в Україні прийнято називати різко «популістськими», наприклад, підвищення на федеральному рівні мінімальної зарплати: вперше за десятиліття було встановлено підвищення мінімальної зарплати протягом наступних двох років з $5.15 за годину до $7.25 за годину – одним рішенням парламенту країни.

До чого це я?

Вважаю, що в незалежності від наших політичних уподобань (або їх відсутності) – ми маємо вимагати від кожної політичної партії (якщо вона вважає себе саме партією, яка представляє громадян України, а не банальним політичним проектом, який має лише назву та згорає зазвичай, як метелик на вогні, через рік після виборів) – чітко представити свої перші 5-10 конкретних першочергових кроків після виборів, свій план буквально на перші 100 годин, який змінить країну.

У нас такий план є. Він розроблявся не місяць перед виборами, і навіть не один останній рік.

Він включає велику кількість порахованих ресурсів, на які ми, як країна, можемо опиратися, конкретні зареєстровані нами законопроекти, які допоможуть знайти ресурси та гроші у бюджет країни, а потім 10 дій, які вже прораховані – і які швидко можна прийняти.

Від докорінного перезавантаження податкової системи та митниці – до збільшення мінімальної заробітної плати українців – до повернення можливості викликати лікаря додому.

Ви ж можете погоджуватися з конкретним пропозиціями чи кроками, сперечатися з ними (бо дискусії лише допоможуть!), але головне – ви маєте вимагати план перших 100 годин від усіх політиків, які йдуть на вибори.

І я дуже-дуже мрію, щоб саме такі плани пропонували і інші політичні сили. І тоді політичні кампанії стануть надбанням для країни, а не брудними скандалами, втратою часу та останньої довіри і гідності.

Альона Шкрум, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 18 липня 2019р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова