Хочеш дізнатися про стратегію для країни на наступні роки – дивись на податкові зміни.
Так от, у порядку денному Податкового комітету – розгляд сумновідомого законопроєкту №5600 (поданого від Кабміну) щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень.
«Збалансувати» бюджетні надходження пропонують за рахунок підвищення податків. Граблі все ті ж самі.
В законопроєкті прописали близько 40 податкових «новацій».
Хоча деякі норми щодо підняття податків я підтримую, та більшість норм закону викликають у мене великі питання.
Наприклад, чуючи всі дискусії, я все одно підтримую: оподаткування продажу третього та більше об’єктів нерухомості протягом року за ставкою ПДФО 18% (діюча ставка: продаж першого – 0%; другого та наступних – 5%).
А найбільш дискусійні норми – надання права податковій:
– БЕЗ ЗВЕРНЕННЯ ДО СУДУ стягувати податковий борг за самостійно визначеними платниками.
– Отримувати від платника пояснення не лише по факту виявленого правопорушення, а й з інших питань, пов’язаних з оподаткуванням, можливих порушеннях у господарській діяльності платника, здійснених операціях.
Економісти зазначають, що таке підвищення податків, яке закладається у законопроєкті, – потенційно спровокує зростання інфляції, зростання цін на товари, падіння доходів українців, а також загальмує економічне зростання. І Україна перетвориться ще більше на сировинну державу.
Замість того, аби стимулювати бізнес-активність, прискорювати ріст і форсувати вихід із кризи, – навпаки хочуть збільшити податкове навантаження на економіку і «зажати» її далі в тиски.
Це за теорією мало б дозволити зібрати максимально багато податків. Але в довгостроковій перспективі це тільки загальмує зростання економіки.
У Парламенті вже зареєстровано 7 альтернативних до цього законопроєктів.
До речі, цей тиждень у Раді – роботи з виборцями. Але Податковий комітет збирають знову онлайн у Зум – щоб протягти законопроєкт.
Альона Шкрум, народна депутатка від «Батьківщини», Facebook, 23 червня 2021 року.