Верховна Рада сьогодні таки прийняла Постанову авторства Юлії Тимошенко про першочергові кроки протидії поширенню COVID-19 та підтримки населення.
Постанова об’єднала зал та набрала 308 голосів.
Пов’язано це з тим, що ні уряд, ні Зеленський за пів року пандемії досі:
• НЕ утворили єдиний штаб,
• НЕ забезпечили нормальне тестування населення,
• НЕ забезпечили достойну та стабільну оплату роботи медиків та
• НЕ зробили першочергові заходи на майбутнє, якщо (точніше, вже зараз «коли») ситуація почне виходити з-під контролю.
Що ж вимагає Постанова ВРУ?
Постанова наказує президенту нарешті утворити Національний штаб протидії біологічним загрозам, і президент має стати його очільником.
Це те, що інші країни світу, які трохи знаються на державному управлінні та управлінні кризами, зробили ще в перший тиждень (!) після початку захворювань в країні.
Про британську «КОБРУ» – штаб реакції на кризи – я писала ще у травні місяці.
– ВР дає доручення уряду забезпечити людей ефективною та безоплатною діагностикою + тестуванням на корону шляхом створення мережі лабораторій – потужністю 100 тис. тестів на добу. Так будемо бачити принаймні реальну картинку.
– Вимога до уряду організувати мобільні бригади, що їздитимуть до громадян і безкоштовно тестуватимуть їх удома.
Це дасть змогу не наражати усіх громадян на небезпеку у лікарнях, коли у чергах стоять годинами поруч здорові та вже хворі люди, та суттєво зменшити кількість хворих.
– Завдання уряду провести повне оснащення необхідним медичним обладнанням лікарень, які надають стаціонарну медичну допомогу інфекційним хворим. Ганьба, що досі цього не зроблено.
– Проведення оперативних тестувань для медиків – надважлива штука, яка мала була бути зроблена пів року тому!
– Наказ нарешті створити державний запас ліків та засобів захисту.
– Допомога хворим на самоізоляції.
– Створення епідеміологічного фонду, на потреби якого щорічно виділятимуться бюджетні кошти в розмірі щонайменше 500 млн грн.
Також окремо для медичних працівників:
– Забезпечити нормальний медичний та соціальний захист (створення місць відпочинку для медиків, які надають допомогу інфекційним хворим; обов’язкове державне страхування медиків на випадок захворювання на інфекційну хворобу).
– Безкоштовне харчування на роботі.
– Реальні доплати 300% медичним працівникам, а не пошук бюрократичних перепон платити в десять разів менше.
Верховна Рада нарешті включається у процес, а нас чують. Це правильно, хоч і дуже запізно. Але дає надію. Зараз час для спільних дій та рішень, а винних будемо шукати вже після.
Будемо дуже уважно контролювати кожен пункт. Бо листопад, на жаль, обіцяє бути дуже поганим місяцем. Уряд до нього катастрофічно не готовий, а Зеленський наполіг перекинути кошти з Фонду боротьби з КОВІД на будівництво доріг. Недолугі рішення ризикують вартувати нам дуже дорого.
Альона Шкрум, народна депутатка від «Батьківщини», Facebook, 20 жовтня 2020 року.