Альона Шкрум: Замість виконання своїх прямих функцій, Уряд перекладає відповідальність на місцеву владу 

Про доплати медикам та Урядові дії.

2 квітня набрав чинності наш так званий антикризовий закон, який вперше за скликання готувався усіма фракціями й має на меті допомогти громадянам, медикам та бізнесу пережити карантин. В ньому ми передбачили декілька принципових доручень Уряду.

За деякими з них Уряду дали місяць, щоб запропонувати, наприклад, перелік пріоритетних галузей економіки України, які забезпечують найбільшу кількість робочих місць і державну програму заходів з підтримки цих галузей економіки. (Те, що пан Мілованов обіцяв зробити за перші місяці на посаді, і так і не зробив).

Деякі доручення: абсолютно термінові й термін – лише тиждень. Що і зрозуміло в час жорсткого карантину та пандемії.

Боюся, саме ці доручення найбільше показують слабкість державного управління і можливість/ неможливість Уряду взагалі виконувати щось ефективно. Показую конкретний приклад.

Протягом тижня з дня набрання чинності закону – Парламент дав доручення Уряду встановити додаткові доплати до заробітної плати медичним та іншим працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації захворювання серед людей на COVID-19, у розмірі до 300% заробітної плати на період карантину.

Ця норма проговорювалася два тижні з усіма. Про це говорив Президент публічно, кожен мажоритарник та кожен лідер парламентської фракції.

46% громадян України за різним опитуваннями вважають, що найперше Уряд має як раз захистити максимально медиків. Це елементарний здоровий глузд. Це наш найбільший шанс. Це, врешті-решт, пряме доручення від Парламенту.

І що робить Уряд?

Уряд надсилає листи на місцеві державні адміністрації, де перекладає доплати медикам на плечі місцевих бюджетів. Тих бюджетів, у яких і так зібрали частину їх доходів, і кому ми змушені були терміново повертати принаймні земельний податок. Дослівно Уряд просить «переглянути місцеві бюджети та прийняти рішення про встановлення доплат медикам».

Перекидання відповідальності без бажання розв’язувати проблему – це злочин у час пандемії. Це зараз не просто бюрократичний звичний трюк, а прямий саботаж. Це абсолютно неприпустимо. Нелогічно. І не відповідає здоровому глузду, бо таке враження, що Уряд думає, що в місцевих бюджетів можна забирати й забирати гроші, і вони самі по собі будуть з’являтися.

Насправді ж це буде колапс і центру, і регіонів, а, головне, що медики не отримають жодних доплат, бо на них немає достатньо грошей у переважній більшості органів місцевого самоврядування країни.

Так не буде.

Наш комітет місцевого самоврядування вже підняв це питання та надіслав депутатський запит. Також такі запити, сподіваюсь, будуть надіслані на Уряд від усіх фракцій та груп Парламенту.
-
…А я тим часом – поділюся з вами найближчим часом переліком усіх доручень, наданих Уряду, у нашому Законі, терміном їх виконання і нашим контролем над ними.

І так, тепер будемо контролювати кожне слово з доручення і кожного конкретного виконавця – від конкретного міністра, його профільного заступника до державних службовців-виконавців.

Будемо питати, що вони роблять і як роблять кожен тиждень. І вимагати відповідальності за прострочення навіть на день. Не той час, коли можна ігнорувати загрози й робити щось сяк-так.

Альона Шкрум, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 7 квітня 2020 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова