На жаль, ми за один ранок втратили 2 роки роботи і можливість вже сьогодні ухвалити правильний європейський закон, який врегулює процедуру медіації, як позасудового альтернативного засобу вирішення спорів, розвантажить українські суди та зробить крок на зустріч інвесторам і бізнесу.
Цей закон є частиною наших європейських зобов’язань та міг би підняти Україну мінімум на три пункти у рейтингу Doing business та дати сигнал інвесторам.
На превеликий жаль, мажоритарники фракції БПП – вирішили «погратися» з урядом і не дати то 10, то 15 голосів, витягаючи картки, бо мають питання до уряду щодо соціально-економічних грошей на свої округи. А фракція Ляшка – вирішила сьогодні ні за що не голосувати і не дала жодного голосу. Але це зараз не так важливо, як робота, яка зроблена.
По-перше, нам вдалося напрацювати гарний закон, провести безліч корисних дискусій та погодити закон майже по всім питанням між медіаторами, юристами, депутатами з усіх фракцій, сотнями експертів. Повірте, це було дуже непросто.
По-друге, нарешті майже всі депутати у залі за два роки вивчили нове слово «медіація», та навіть можуть базового пояснити, що то воно таке.
Майже ніхто сьогодні не переплутав «медіацію» з «медиТацією» – і це великий прорив для зали парламенту. З каналами, щоправда, ще будем працювати.
І третє, тепер ми можемо швидко доопрацювати законопроект та зробити його досконалішим і прикінцеві положення повними, і зокрема знизити вік для медіаторів з 30 до, наприклад, 25 років.
І одразу зареєструвати новий проект і швидко його ухвалити.
А поки – дуже дякую за спільну роботу всім медіаторам, суддям та юристам, які долучилися до роботи, Національна асоціація медіаторів України, Українському центру медіації та Українській академії медіації, та всім депутатам і співавторам закону, які підтримали, провели велику роботу і впевнена, доведуть тепер її до кінця.
Європейському Закону про медіацію бути. Це я вам обіцяю.
Альона Шкрум, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 28 лютого 2019р.