Хочете відчути, як насправді працює російська пропаганда?
2 дні ми зі спікером Андрієм Парубієм мали зустрічі на найвищому рівні у Франції – з головою парламенту, головою Сенату, нашими колегами депутатами та сенаторами.
Перед зустрічами зі здивуванням помічаємо, що за нами бігають журналісти Russia Today, мокнуть під дощем, чекаючи на нас та рвуться зняти на камеру хоча б нашу машину.
Вже після плідних і продуктивних зустрічей, де багато спілкувалися про нашу економічну співпрацю та регіональне співробітництво, мені надсилають купу інтеренет-статей у газетах та французьких інтернет-ресурсах з єдиними заголовками: «Голова Національної Асамблеї зустрічається з неонацистом, фашистом, антисемітом та представником радикальної партії Свобода з України!»
Виявляється, за день до нашого візиту французький клоун-політик Жан-Люк Меланшон опублікував твіт, в якому закликав скасувати зустріч із нами, бо Парубій «неонацист», «антисеміт» та «фашист».
Це миттєво істерично підхопили російські ресурси та ЗМІ у Франції, радикальні ліві і праві. Вони почали перепощувати навіть абсолютно пристойні ресурси, додаючи до істерики.
А ми на декількох зустрічах з великим здивуванням чуємо якісь дивні запитання від журналістів щодо антисемітизму в Україні.
Цей Меланшон – колишній депутат Національної Асамблеї та Європарламенту від радикальних лівих.
Був висунутий на виборах президента Франції 2012 року – ким би ви думали – французькою комуністичною партією і, що страшно, тоді набрав 11% голосів.
Журналісти у статтях про візит навіть підняли старі фото з 1991 пана Парубія у Львові та відео з ВР, де Парубій закликає голосувати за звільнення суддів (ще коли Рада мала повноваження суддів звільняти) і емоційно прокоментували це словами: «Парубій недемократично тисне на депутатів щодо незаконного звільнення усіх судей».
Цікава історія, ні?
Пропаганда, перекручування та просто fake news у дії.
А нещодавно цілком авторитетний журнал «Le figaro», який часто читаю, помістив на свій розворот цілу статтю про батальйон «Азов», розповідаючи про націоналізм і «неофашизм» в Україні.
Ця пропаганда та істерична брехня заповнює прогалини у знанні французів про Україну, бо про нас все ще знають у Франції дуже мало. Війна, корупція та Чорнобиль – ось приблизний набір слів про Україну тут. І ми погано працюємо, щоб це змінити.
Мінінформполітики та МЗС програли Францію – без бою. І тепер виправляти їх помилки важче.
Зараз Голова групи дружби у парламенті Франції – українська дівчина, чиї батьки емігрували до Франції з Одеської області у 1998 році.
Зараз вже створений «Український інститут» в МЗС, який має просувати український бренд у стратегічні країни. Ми нарешті говоримо про культурне та економічне співробітництво. І попереду багато роботи. Після повернення домовилися створити робочу групу щодо цих питань та конкретний план дій.
Ми банально не можемо дозволити собі працювати з такими країнами як Франція – у півсили та робити такі стратегічні помилки.
Занадто дорого вони будуть коштувати потім.
Альона Шкрум, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 13 червня 2018р.