Альона Шкрум: Уряд продовжує призначати людей на найвищі державні посади по «карантинних доборах»

Ще більше призначень, різних та цікавих.

Трохи інформації. Поки президент ще не підписав закон №4531 про відновлення конкурсів на державній службі, уряд продовжує призначати людей на найвищі державні посади по «карантинних доборах». Це феєрична штука. Бо уряд пів року розповідає всім міжнародним партнерам (і нам на кожній КоордРаді), що він обома руками виступає за відновлення конкурсів.

 АЛЕ. «Виступає» так сильно, що навіть у день прийняття законопроєкту парламентом, оголошує ще чотири добори на призначення керівника і заступників держорганів.

А після того, як закон уже був прийнятий у ВР, призначає ще п’ять керівників і заступників п’яти державних служб і органів. Коли дії промовистіші за тисячі слів.

Розумію, що в останні секунди треба терміново допризначати всіх своїх (бо, очевидно, за рік не встигли…), але все ж виглядає це жалюгідно.

Зокрема, на наступний день після прийняття закону 23 лютого, за добором були знову призначені «на час карантину»: голова Державного агентства України з управління зоною відчуження, голова Державного космічного агентства України.

Це ж як хотіли встигнути всіх допризначити. «Перед конкурсами – не надихаєшся».

До речі, трохи цифр про це ноу-хау України – зупинки всіх конкурсних призначень на час «коронавірусу»: станом на 2 березня 2021 року загальна кількість оголошених вакансій по добору досягла – 26 091.

Серед них: 146 – категорія «А» – більш ніж половина всіх високопосадовців країни, 6 534 – категорія «Б», 19 411 – Категорія «В».

Нагадаю, рік тому (у квітні), коли «під шумок» карантину скасовували конкурси, нам обіцяли, що добори будуть «лише у виняткових випадках», на посадах для боротьби з пандемією.

Добре це запам’ятайте.

Я попереджала, що немає нічого більше «виняткового», ніж тепер кожен другий зам та керівник кожного органу країни.І нічого більш постійного, ніж «дуже тимчасово». І якщо вам щось продають під соусом «карантину», «пандемії» чи «війни» – треба одразу читати в сто разів уважніше і бити по руках.

Альона Шкрум, народна депутатка від «Батьківщини», Facebook, 3 березня 2021 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова