Альона Шкрум: Україну чекають нові інвестиції та контракти з Францією

Зустріч із делегацією Ради бізнесу Франції MEDEF.

Найбільші Французькі інвестори в одній кімнаті. AIRBUS, і ALSTOM, BOUYGUES TRAVAUX PUBLICS, CREDIT AGRICOLE S.A., THALES та інші.

Говорили – про нові контракти та інвестиції.

І детальніше. Сьогодні мали зустріч з Бізнес-радою Франція-Україна організації MEDEF INTERNATIONAL, яка об’єднує великий французький бізнес та займається супроводом підприємств Франції на закордонні ринки. Бізнес об’єднався у нереально потужну організацію. І займається своїм просуванням, і за кордон, і всередині Франції, плюс відносини з профспілками та політиками.

Рада MEDEF – уперше в Україні. Голова Ради теж вперше, але, вже впевнена, що не востаннє.

Франція на сьогодні для нас є шостим торговельним партнером за розміром інвестицій.

Інвестиції від французького бізнесу та підприємств складають 2 млрд євро, але всі погодились, що можемо ми значно краще (і точно будемо вже скоро).

Я долучилася до цієї знакової зустрічі, як співголова групи-дружби з Парламентом Франції. Говорила, звісно, про важливий для Парламенту відсоток локалізації в наших міжнародних контрактах.  Запевнила у підтримці Парламентом тих угод, які мають не лише стратегічний інтерес для нас, але і серйозний локальний компонент.

Пан Аваков, який є головою міжурядової Україно-Французької комісії з економічного співробітництва зі сторони України, задав нереальний темп цього року нашому співробітництву, коли з початку року ми вже підписали 4 міжурядові Угоди з Францією на суму 1 300 млн євро. По більшості з них перемовини тривали не один рік. І це далеко не кінець.

Попереду – вже скоро успішне (сподіваюсь) завершення наступних контрактів, особливо чекаємо на фінальний поштовх у співробітництві з французькою компанією AIRBUS щодо українського національного авіаперевізника.

До речі, серед учасників Бізнес-ради, яка приїхала в Україну, був і представник AIRBUS, і ALSTOM, також BOUYGUES TRAVAUX PUBLICS, CREDIT AGRICOLE S.A., THALES та інші.

Стратегічні для французів та нас напрямки співробітництва:

авіакосмічний, інформація та інформаційні технології, залізнична інфраструктура, інженерно-технічний. Плюс декілька соціальних проєктів в кредит на 20 років під 0%, як, наприклад, покращення якості питної води та доступу до неї в Луганській області, Києві, Маріуполі.

Роботи буде багато.

Альона Шкрум, народна депутатка від «Батьківщини», Facebook, 24 червня, 2021 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова