Альона Шкрум: Україна, Крим та Глобальний Південь

У Києві відбулась велика Міжнародна конференція «Crimea Global: Understanding Ukraine through the south».

Зараз, коли Іран, Росія та Хамас кинули всі сили на те, щоб одним махом нівелювати всі наші контакти та роботу з Глобальним Півднем – це важливо, як ніколи.

Стратегія «вісі зла» проста до жаху – знову розділити світ на «мусульман та християн», «західні країни та всіх інших», на «пригнічених» та «тих, хто пригнічує». І себе, путін, звісно, ставить поруч з Іраном та Північною Кореєю серед лідерів «пригнічених», які «рятують» нас, у тому числі.

Риторику ви добре знаєте.

Саме тому супер важливо було зустрічати тут, у Києві, та мати на панелях спікерів із: Індії, Індонезії, Катару, Малайзії, Філіппінів, Кенії, Судану, Чилі, Австрії, Естонії, Туреччини, Італії, Нікарагуа, Уругваю, Аргентини, Мексики, Колумбії та демократичної опозиції Ірану.

Це перший захід такого масштабу з представниками Глобального Півдня в Україні. Перший.

Конференція зібрала більше 300 експертів, науковців, фахівців із міжнародних відносин, політологів, журналістів, політичних діячів.

Три дні – 9 дискусійних панелей, 3 сайд-івенти, сотні зустрічей та кримськотатарська кухня. Абсолютно нове розуміння України та нашої війни.

Для мене: велика честь була виступати тут на одній з панельних дискусій про уроки нашої війни. Це була дуже чесна та відверта розмова.

Ми маємо визнати і наші помилки у роботі з країнами Глобального Півдня, які зараз ми в час війни та обмеженого фінансування – намагаємось виправити.

Говорили багато про реформу ООН та інших міжнародних організацій, які показали себе неспроможними в останні роки: тут ми маємо повну підтримку ініціативи розширення Радбезу ООН.

Сподіваємось лише, що буде не пізно та залишиться, що реформувати.

Альона Шкрум, народна депутатка від «Батьківщини», Facebook, 1 листопада 2023 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова