Альона Шкрум: У Звіті уряду немає навіть надії на бачення архітектури державного управління

Звіт уряду – 5 місяців роботи.

Пан Дубілет на нашому Комітеті підтвердив, що на Звіт уряду було витрачено 80 тисяч гривень на аутсорс з податків українців.

У частині державного управління та державної служби, до речі, – це відверто найгірший звіт Уряду, який я бачила за 6 років.

А у цій частині, повірте, я добре розбираюся.

Якось покажу тут, як має Звіт уряду в цій частині виглядати у нормальній країні – у Великобританії, наприклад.

В «Цілі 11», яка єдина у Звіті якось стосується державної служби, багато про:

• точкові якісь кроки без стратегії;
• про проведення попереднього перепису населення;
• про діджиталізацію;
• про плани, а не результати;
• навіть про «спрощені вимоги до реклами на радіо» (деякі заслуги, про які пише уряд в реформі державного управління просто вражають);
• про «безготівковий спосіб отримання зарплат в органах» (не жартую);
• про протидію незаконному обігу торгівлі пальним та лікеро-горілчаною продукцією (так, це теж в розділі «Ефективна служба та країна»).

Але от немає інформації про виконані/невиконані індикатори зі стратегії державного управління.

Як і немає конкретної статистики в державній службі та завданнях уряду та показників в цифрах, які єдині показують об’єктивну картину.

Немає стратегії та відповіді на питання: що Уряд взагалі робить в державному управлінні, і що хоче отримати, які проблеми вирішити?

Хаос.

Конкретні проєкти законів про КМУ та ЦОВВ – так і НЕ підготовлені та НЕ подані урядом у ВР, законопроєкти про адміністративні процедури – НЕ поданий урядом, аудиту державних органів – НЕ зроблено, оптимізації – НЕ зроблено і почато лише оптимізацію по нещасних районних адміністраціях.

По конкурсах – довіра не відновлена, хоча і 5 разів змінюється порядок конкурсів.

Але правда в тому, що у конкурси, як механізм чесного прозорого відбору професійних спеціалістів – вірить все менше людей. І саме від цієї проблеми треба відштовхуватися, щоб її вирішити.

По реформі й оплаті праці на державній службі – результатів нуль. Прийняли лише точкове рішення про зарплату міністрів. Це взагалі окремий біль.

Прогнозованість рішень уряду – мене теж дуже-дуже турбує. Можу продовжувати довго.

П’ять з половиною місяців уряд на посаді. А у Звіті немає навіть надії на бачення архітектури державного управління. На жаль.

Це каша з різних фактів, різних думок, якихось дій у різному напрямку та з різною метою.

Можливо, уряду допоможе холодний душ, щоб визначити людину, яка прямо займеться реформою державного управління, та запропонувати стратегію і діяти. Час спливає.

Держава, як механізм – розбалансована, служба – розвалена і валиться далі, комунікація – теж, люди на службі – розчаровані та злі.

Альона Шкрум, народна депутатка від «Батьківщини», Facebook, 19 лютого 2020 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова