Альона Шкрум: У кризові часи вітчизняній економіці також необхідна «вакцинація»

Про «вакцинацію» економіки. Друзі, маю чудові новини, (що рідкість у нас час), і тим вони цінніші. 

Сьогодні було підписано офіційний Протокол про наміри між ДСНС України та французькою групою компаній «Desautel SAS» про співпрацю в галузі виробництва пожежно-рятувальної техніки з драбинами.

Це надзвичайно важлива подія.

Чому?

По-перше, тому, що ми не маємо ні виробництва, ні наявних пожежних машин із довгими драбинами, які б діставали вище, аніж 10 поверх.

А такі високі будівлі у нас, звісно, є, і будуються все більше. При цьому у разі пожежі (і такі трагедії були) ми не можемо врятувати людей.

Показник зношеності нашої пожежної техніки з драбинами вже – до 80%.

Подібні високі драбини є високотехнологічним виробництвом, вони ніколи не вироблялися і не виробляються в Україні. Навіть у світі не так багато компаній, які цим займаються. Одна ж з найкращих – французька компанія «Echelle Riffaud», яка входить у групу «Desautel».

Завдяки довгим переговорам, роботі як нашого посла у Франції, так і пана посла Французької Республіки в Україні, і роботі Голови урядової групи-дружби з економічного співробітництва пана Авакова, сьогодні вдалося підписати цей протокол про наміри!

Мова йде про поставку двохсот (200!) одиниць драбин по 33 метри та 170 одиниць драбин по 42 метри, під позику французького Уряду в 300 млн євро.

А головне для нас – із локалізацією понад 30% на наших заводах.  Тобто, ці машини й драбини будуть збиратися на українських підприємствах. Це, мабуть, є наразі ключовою принциповою позицією і Парламенту, і Уряду до таких контрактів.

Сьогодні я як одна зі співголів групи-дружби з Парламентом Франції, мали честь бути присутніми на підписанні Протоколу й особисто впевнитися, що з такими фінансовими умовами, і локалізацією за 30% на наших заводах, Верховна Рада зможе у майбутньому ратифікувати цю міждержавну угоду.

Сподіваюся, що в разі швидких дій, ми отримаємо в кінці цього року, або максимум через рік, перші машини, які здатні будуть рятувати життя на найвищих поверхах у нашій країні.

І ще трохи про локалізацію та підтримку нашого виробництва:

Ви знаєте, що закон про локалізацію прийнятий в І читанні й чекає вже другого у залі.

Він уже простимулював не одну таку угоду і, впевнена, стане можливістю для багатьох майбутніх економічних угод в Україні.

А це: реальні робочі місця, замовлення для наших заводів, фахове навчання наших працівників, технічне обслуговування подібної техніки надані в Україні нашими спеціалістами, а не закордонними.

Це – про реальну «вакцинацію» нашої економіки в кризові часи.

Дуже рада бачити такі угоди.

Подібна угода з Францією вже не перша, і точно не остання.

Альона Шкрум, народна депутатка від «Батьківщини», Facebook, 30 березня 2021 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова