Україні потрібно робити справжні реформи, а не їхню імітацію та не боятися неполярних рішень.
Про це заявила народний депутат від «Батьківщини» Альона Шкрум за підсумками Форуму економічних ідей, який відбувся у Брюсселі.
Політик брала участь у цьому заході (Economic Idea Forum) на запрошення Центру європейських досліджень імені Вільфреда Мартенса (Wilfried Martens Centre for European Studies).
Альона Шкрум виступала на Форумі під гаслом «Реформи в Україні: Змінюючи країну та навчаючись в інших».
«Для нас на таких дискусіях є можливість вкотре презентувати свою країну, налагодити позитивне ставлення ЄС до України. Це, своєю чергою, згодом впливатиме на те, як політики в ЄС голосують за санкції проти Росії, надають фінансову допомогу Україні або діляться досвідом реформування країни», – наголосила вона.
У своєму виступі Альона Шкрум насамперед висловила вдячність Євросоюзу за допомогу у проведенні реформ, розповіла про основні здобутки та недоліки цього процесу, про плани країни на майбутнє.
«Україна вже зробила чимало для дерегуляції економіки, почала реформу політики та державної адміністрації. Для нас нагальним питанням залишається судова реформа та подолання корупції. Хоча склянка реформ тільки напівповна, українське громадянське суспільство заохочує реформи і досягне успіху у цьому», – підсумувала депутат від «Батьківщини».
Аналізуючи головні уроки від політиків, яким вдалося реформувати свої країни, Альона Шкрум також вважає, що нам потрібно «не боятися непопулярних рішень, робити справжні реформи, а не їхню імітацію».
«Якщо від реформ нікому не боляче, значить, це не реформи. Треба робити все радикально та швидко», – вважає депутат.
Як зазначила Альона Шкрум, вона також «мала честь дискутувати з екс-Прем’єр-міністром Словаччини Міколашом Дзуріндою, екс-Прем’єр-міністром Литви Андріусом Кубілілюсом та з великим другом України – Євродепутатом паном Андреєм Пленковичем».
Економічний форум ідей – це щорічна конференція на високому рівні, за участі Єврокомісарів, членів Європейського парламенту, експертів у сфері економіки, впливових осіб у сфері бізнесу.
Форум забезпечує можливість познайомитись з інноваціями та розглянути можливості вирішення економічних питань, які стоять перед ЄС.
У межах Economic Idea Forum Центр європейських досліджень імені Вільфреда Мартенса організував круглий стіл «Політична реформа як промотор економічних змін: Україна і Східне партнерство».
На заході було обговорено, які уроки Україна може взяти від «нових європейських країн».