Альона Шкрум: Сьогодні люди найбільше переживають за медичну реформу

Ілон Маск запускає ракету до Марса і працює над покриттям цілої планети дешевим швидкісним інтернетом.

А в Івано-Франківській області у селищах через невисокі гори Карпати взимку доправляють хворого сусіди – на дерев’яних санчатах.

Це без тролінгу. Трохи про наш реальний стан речей.

З Форумі у Давосі мені запам’яталася одна річ: у глобальному світі, якщо ви вже відстали на 3 роки, вважайте, ви відстали у майбутньому на 100 років.

Ми ж втратили ці три з половиною роки в постійній боротьбі із клептократичною владою, яка пручається будь-яким не вигідним для себе змінам.

І про медицину:

Цими прикарпатськими дорогами у невеличких селищах вже зараз може проїхати лише «радянська таблетка», та й тих не вистачає, тож у поміч – сані та сусіди.

Люди найбільше переживають зараз саме за реформу медицини, страшно бояться скорочення бригад швидкої та послаблення кадрового персоналу – бо за планом медреформи в бригадах більше не буде лікаря.

Також вважаю великою помилкою централізацію фінансування первинки за рахунок державного бюджету через якусь нову Національну службу здоров’я.

Це, по факту, протирічить децентралізації, не заохочує місцеве самоврядування до відновлення нормальної інфраструктури на місцях та несе величезні корупційні ризики.

Новий орган, як нова «годівниця» та декілька стратегічних помилок, здатні вбити будь-яку гарну реформаторську ідею.

Принаймні після початку «реформи» влада і ті, хто її напрацьовували, зобов’язані пояснювати людям і лікарям кожен день, що відбувається, і яких змін їм чекати.

А ми зобов’язані боротися за реальні реформи, які мають за мету не банальне скорочення державних видатків, а кращі та ефективніші практики надання послуг. І контролювати.

Альона Шкрум, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 15 лютого 2018р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова