Що буде з тими, хто 1 травня втратить статус державного службовця?
Як відомо, вже 1 травня набуде чинності новий Закон про державну службу.
За ним статус державного службовця втрачають:
- заступники міністрів, голова та члени Рахунковоі палати, ЦВК, голова РНБО (всі, хто призначається не за конкурсом!);
- помічники народних депутатів, помічники суддів;
- всі працівники НБУ;
- патронатна служба (помічники, радники, прес-секретарі);
- бібліотекарі, IT-шники та всі інші, хто виконує функції з обслуговування державного органу (а не з розробки політики) тощо.
Ключове питання – як з ними бути, і чого вони можуть очікувати?
Сьогодні наш Комітет прийняв роз’яснення з цього приводу, щоб унеможливити зловживання чи маніпуляції і незаконні звільнення або скорочення зарплати.
Роз’яснення
✔ У перший робочий день після 1 травня вони всі мають бути повідомлені про зміну істотних умов праці (бо статус державного службовця – це все-таки істотна зміна).
✔ За Кодексом Законів про працю – вони після попередження мають 60 днів на визначення: чи приймають вони цю зміну умов і працюють далі, чи звільняються.
✔ Протягом цих 60 днів з дня попередження всім цим працівникам гарантуються оплата праці, пільги, гарантії, компенсації та все те, що вони мали, як держслужбовці.
Ну, і найголовніше –
✔ Їх заробітна плата не може бути меншою, ніж була за часів роботі на держслужбі – це пряма норма Прикінцевих положень Закону про держслужбу (фото нижче жовтим маркером)
Все буде добре!
Реформі бути.
І взагалі – втрачати статут «державного службовця» – не страшно, як здається. Не будете заповнювати довгу електронну декларацію.
Альона Шкрум, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 20 квітня 2016 р.