З 8:30 ранку працюємо в делегації Парламентського Комітету Асоціаціі Україна-ЄС.
Мені пощастило нині попрацювати «у тандемі» з євродепутатом-колегою з Польщі – паном Michał Boni.
Він у свій час був Держсекретарем Міністерства у Польші, потім з 2011 по 2013 рр. Міністром управління та оцифровування (digitization!). Тому його досвід проведення реформи держуправління є просто безцінним.
Доповіли разом про Стратегію реформи держуправління, яка має бути прийнята, про необхідність плану покрокової серйозної імплементації Закону про держслужбу.
У зв’язку з набуттям чинності реформи з 1 травня уряду Гройсмана доведеться швидко виправляти все, що, на жаль, не зробив, порушуючи терміни у Законі, уряд Яценюка. А саме:
– нарешті внести зміни до інших законів у зв’язку з прийняттям Закону по держслужбу (Уряд мав це зробити відповідно до закону 2 місяці тому);
– прийняти всі підзаконні акти для імплементації Закону;
– прийняти стратегію та чіткий RoadMap її виконання;
– затвердити загальну програму змін до Закону про Кабмін та ЦОВВ та прийняти їх (відповідні законопроекти за мого авторства та пані Сироїд лежать вже рік у парламенті).
Також маємо створити у травні-червні Комісію з вищого корпусу державної служби та не допустити змін до принципових положень Закону, яку спотворять ключові положення: відкриті конкурси на всі посади держслужби.
Точно знаю, що зацікавлені у блокуванні реформи вже зараз пропонують: швидко прийняти зміни і повернути статус держслужбовців помічниками депутатів, секретаріатам фракцій та вивести голів місцевих держадміністрацій з прозорого конкурсу Комісії до «конкурсу» в Адміністрації Президента.
Ну що ж, будемо боротися.
Рік 2016 має бути роком імплементації реформи.
На початок 2017-го маємо ставити собі за ціль закінчити домашнє завдання та отримати європейську допомогу і гроші на доплати держслужбовцям.
Отакі грандіозні у нас плани.
Щоправда, поки що не знаю, як позбутися «смотрящих», які по факту керують державними органами та державними компаніями за ширмою красивих чиновників-професіоналів, відібраних на конкурсі. Хорошим прикладом для вивчення буде «Укрзалізниця», де за конкурсом зараз призначений поляк-реформатор.
Наші пропозиції та правки, що увійдуть до загальної заяви та резолюції Комітету асоціації Україна-ЄС – нижче у документі.
Альона Шкрум, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 26 квітня 2016 р.