Альона Шкрум: «Протягування» законопроекту Порошенка щодо судової реформи є неприпустимим

Президентський законопроект про внесення змін до Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів (№6232) намагались протягнути через парламент з порушення Регламенту Верховної Ради, що є вкрай неприпустимо.

Про це заявила народний депутат від «Батьківщини» Альона Шкрум, коментуючи голосування відповідного документу.

За її словами, Адміністрація Президента з порушенням порядку, передбаченого Регламентом, подала найдовший законопроект в історії України – 794 сторінки тексту, якими передбачається виклад нових редакцій трьох кодексів, зміни до восьми чинних кодексів України та вносяться зміни до 18 законів України.

«Неприпустимо ухвалювати такий об’ємний документ з такою величезною кількістю змін до кодексів і законів в одному законопроекті. Я вважаю цю оригінальну практику, яка народилась у Порошенка (подачу законопроекту і «протягування» його через парламент) такою, що руйнує і парламентаризм, і державу, і президента особисто. Жодна реформа парламенту неможлива, якщо законодавчою процедурою, обговоренням та самою Верховною Радою нехтує Адміністрація Президента», – сказала політик.

Альона Шкрум запропонувала розділити проект на 4 різні законопроекти, ухвалювати їх окремо, розглядати кожний по повній процедурі, тому що кожен окремо має понад 100 статей і стосується масштабної реформи судоустрою в Україні та процесуального судочинства.

Окрім цього, народний депутат від «Батьківщини» зауважила, що кожен законопроект повинен мати конкретний період для введення в дію, щоб Верховна Рада змогла ухвалити зміни до інших законопроектів та процесуальних кодексів.

Потім ці законопроекти мають бути ретельно вивчені, щоб їх змогли використовувати судді, додала парламентар.

«Така кількість змін в одному документі повністю унеможливлює судову реформу, тому що жоден суддя і жоден юрист не зможе їх одразу вивчити і зрозуміти. А «протягування» таких величезних законопроектів свідчить про відсутність довіри між фракціями удаваної коаліції та невпевненість президента як ініціатора відповідних змін у здобутті необхідної кількості голосів під кожен законопроект», – переконана вона.

Зазначимо, що Комітет ВРУ з питань правової політики та правосуддя прийняв пропозицію депутата від «Батьківщини» розділити проект на 5 різних законопроектів, які будуть доопрацьовуватимуться до другого читання в одному блоці.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова