Альона Шкрум: Пропозиції до закону про «дематюкізацію»

Читаю законопроект про «дематюкізацію». І вам дуже раджу! Пояснювальна записка просто неймовірна.

Читається, звісно, не так цікаво, як трактат дружини Турчинова про сімейні цінності та страшний фемінізм, але теж непогано.

Завершується вона словами:

«В середньовіччя всі вірили, що за вимову лайки, лихого слова мало статися певне лихо, пасти кара Божа, відповідно до богохульників вживали певні фізичні каральні заходи…»

Тут і про необхідність:

«Протидіяти лихослів‘ю», і про

Покарання за матюки аж до арешту та виправних робіт на 2 місяці, і про

«Державну систему моніторингу матюків» і аж до необхідності

КМУ розробити та затвердити перелік «лайливих слів».

Для реформи державної служби все це – особливо класно. Пропоную тут не зупинятися.

Думаю, треба як мінімум створити робочу групу з цього питання з чоловік 20-30 державних службовців з різних міністерств.

Хай напрацьовують перелік тих матюкливих слів і фраз для КМУ, потім запитають у Облдержадміністрацій про особливості регіональної лайки (бо є вона, є!), потім у міністерства інформації треба взяти аналіз напрацьованого матеріалу та пару лінгвістичних інститутів долучити до вивчення питання.

Може й пару кафедр держзамовлення отримають на цю важливу розробку.

І не збудьте потім обов’язково призначити уповноваженого (з офісом у людей 100 щонайменше, звісно), яких буде передивлятися усі наші ток-шоу та ефіри (нещасний) та вишукувати лайливі слова з переліку КМУ або похідні від них. Ну і якийсь офіс з моніторингу інтернет-простору. Це само собою. Бо який «моніторинг» без офісу?

І спеціального мовного прокурора чи інспектора (хотіли ж його створити ще під закон про мову!), який буде призначати штрафи і захищати нас усіх від страшної лайки.

Альона Шкрум, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 4 липня 2019 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова