Президент не хоче справжнього законодавчого врегулювання статусу окупованих територій, бо це може поставити під сумнів Мінський процес, який він вважає незамінним.
Про це у програмі «Гра у класику» на телеканалі «ZIK» заявила народний депутат від «Батьківщини» Альона Шкрум.
На її думку, від абсолютного неефективного Мінського процесу давно треба відмовитись.
«На життєзабезпеченні цю «мертву істоту» – Мінський процес – тримає президент і він переконує, що альтернативи немає», – додала депутат.
Альона Шкрум також зазначила, що чотири роки тому президент і Головнокомандувач Петро Порошенко пішов гібридним оборонним шляхом, побоявшись назвати війну війною та ввести воєнний або надзвичайний стан.
«Петро Порошенко не хоче брати на себе всю відповідальність, адже є гібридом політика, бізнесмена та головнокомандувача», – сказала політик.
На думку Альони Шкрум, правові основи для справжньої конституційної оборони України мав би закласти ухвалений Верховною Радою Законопроекту №7163 «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях».
«Ухвалений законопроект має декілька позитивних досягнень. По-перше, це зміна правового режиму АТО на відсіч збройної агресії Російської Федерації. По-друге, на Російську Федерацію як державу-окупанта покладається відповідальність за шкоду, завдану державі Україна, а також на РФ покладається обов’язок захисту прав цивільного населення та створення необхідних умови для його життєдіяльності, як це передбачено міжнародним гуманітарним правом», – пояснила парламентар.
Однак, ухвалений законопроект, на думку Альони Шкрум, має багато недоліків. Зокрема, це відокремлення правового регулювання щодо Криму та Донбасу, адже їхній статус має бути врегульований єдиним законом.
Член фракції «Батьківщина» також звернула увагу, що «законопроект зберігає потенційно корупційні ризики того, що Кабінет Міністрів визначатиме порядок переміщення осіб і товарів на тимчасово окуповані території».
Як вже повідомлялося, «Батьківщина» добилась врахування в законі про реінтеграцію Донбасу важливих правок.