Альона Шкрум: Підсумки ранку

Законопроект №6688 про нові види цензури та позасудове блокування сайтів від пана Вінника та комітету Пашинського – не підтримали.

Слава Богу, у депутатів ще залишилося трохи страху щодо того, як далеко такі заборони у розбалансований державі можуть зайти.

– Постанова від Ляшка про створення нового Міністерства промполітики – пройшла і включена у порядок денний.

Жодної стратегії щодо реформи КМУ. Законопроект про зміни до КМУ за мого співавторства та Оксани Сироїд четвертий рік лежить у парламенті, а от створювати нові міністерства – будь ласка.

Щоправда, старі міністерства не прибираються. Службовці і, головне, функції не скорочуються, а зростають, як на дріжджах; функції перетинаються між 10 органами, повноваження теж, тобто відповідальності не несе ніхто, а для вирішення питання треба 25 погоджень і домовленостей; повна відсутність стратегії, але безліч ідей нових і нових органів з фінансуванням і під конкретних людей.

Отакий хаос в «реформі держуправління».

– ЦВК сьогодні не буде: вимагаємо від президента виконати резолюцію ПАРЄ щодо міжнародних стандартів формування таких органів, як ЦВК, і внести законний склад ЦВК від усіх фракцій парламенту та у нормальній кількості.

Розуміємо, президенту важко і незвично виконувати закон і ще важче не намагатися всіх при цьому розвести та обдурити, але доведеться.

– новий законопроект про службу в органах місцевого самоврядування – вкотре вже після вето президента на попередній – навіть не включається у порядок денний!

БПП не дають голоси навіть на включення.

Незалежне місцеве самоврядування та нормальна європейська заборона для вищих службовців місцевого самоврядування очолювати партійні осередки, бути членами партії БПП і займатися агітацією на виборах – страшний сон Петра Олексійовича, який і розраховує лише на такий адмінресурс та ручну ЦВК.

– пропозиція зробити наступний останній літній робочий тиждень ВР – не робочим (перепрацювала коаліція, очевидно) – не пройшла. Поки що.

«Батьківщина» це, звісно, не підтримує.

 Альона Шкрум, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 5 липня 2018р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова