Альона Шкрум: Більше рівних прав – більше результату від жінок

Наша група «Рекомендації W20 для засідання G20».

Я у неймовірній компанії: депутатки з Британського парламенту, колег з парламенту Уругваю, Японії, Європейського парламенту від Польші, депутатки та міністру уряду Гани, міністру уряду Японії та колишньої прем`єр-міністра Нової Зеландія Хелен Кларк – однієї з найбільш впливових жінок світу, з якою я мріяла познайомитися дуже давно, та яка стала прикладом для сотень мільйонів дівчат йти у велику та малу політику.

Саме у неї працювала помічником та «researcher» і теперішня жінка прем`єр-міністр Нової Зеландія Ясінда Арден.

А W20 – це група жінок-політиків (не лише країн великої двадцятки), які забезпечують адженду рівності жінок, прав жінок та дітей на Саміті країн Великої Двадцятки G20 і кожні два з половиною роки перевіряють виконання країнами взятих на себе зобов’язань – все дуже серйозно.

Більше розкажу про методологію та критерії пізніше, бо це просто космос у порівняно з нашими зобов’язаннях уряду та із критеріями їх виконання – тут все дуже чітко, конкретно та лише з цифрами.

В Новій Зеландіі жінок у парламенті, до речі – 40,8 %. У нас – 12%.

Загалом японці та G20 мають зовсім інші аргументи щодо необхідності забезпечення гендерної рівності – всі аргументи лише економічні та фінансові. І це мені надзвичайно подобається.

Міжнародні економічні інститути вже порахували, що ті компанії, які мають у радах директорів та на керівних посадах мінімум 30% жінок, прибутковіші щороку рівно на 15%, ніж ті, які не мають таких кадрів.

А загалом, McKinsey Global Institute порахував, що подолання гендерної нерівності у всіх сферах всіх країн світу – збільшить світовий ВВП на 28 трильйонів доларів до 2025. Отак!

Тому все просто: більше рівних прав – більше результату від жінок, їх праці та потенціалу, тим більше грошей для країни і кожного громадянина.

Загалом, надзвичайні дискусії.

Надихаючі, які дають якийсь неймовірний поштовх одразу бігти далі працювати.

І найцінніше – надзвичайні жінки, їх історії, досвід, контакти, підтримка.

90 різних країн світу – і дуже схожі виклики.

І купа корисних рецептів, як ці виклики долати.

Так що до роботи!

Альона Шкрум, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 27 червня 2019р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова