Альона Шкрум: Консультативна рада має бути справжнім майданчиком для діалогу, конкретних питань та рішень

Вперше за останні чотири(!) роки зібрали Консультативну раду з питань місцевого самоврядування.

Створили її ще в далекому 2009 році. Останній раз вона збиралася у 2016! Останніми роками ніхто й не знав і не чув про цей орган. А дарма!

Насправді Консультативна рада – це надзвичайно важлива можливість діалогу по таких непростих питаннях децентралізації, місцевого самоврядування, виборів, ковіду…

Орган має об’єднувати урядовців, депутатів, голів областей і міст, голів усіх асоціацій місцевого самоврядування, мерів, представників ОТГ, сіл та селищ країни – усіх тих, хто приймає рішення, з усіма, хто бачить і знає ситуацію на місцях.

На Консультативній раді колега з місцевого самоврядування сказав про те, що голови обласних рад країни жодного разу НЕ бачили президента і не зустрічалися ні з теперішнім, ні з колишнім прем’єром. Це і є криза державного управління та комунікації. Ситуацію, що склалась, потрібно терміново виправляти.

Тут я дякую пану Дмитру Разумкову, що він зібрав Консультативну раду і сподіваюсь, більше перерв на чотири роки не буде.

Рада має бути справжнім майданчиком для діалогу, конкретних питань та їх вирішень, а не просто для протокольних виступів із листочка.

На щастя, таких виступів сьогодні було не багато, але все ж вони були. А такі виступи не потрібні ні нам, ні колегам.

Зараз нам бракує відкритого та дуже чесного діалогу!
Тож кажу чесно.
П’ЯТЬ ПОЗИЦІЙ.

– Рада має стати справжнім і постійним майданчиком для дискусії та комунікації.

– У складі Ради з усіх депутатів-членів Ради – немає жодного представника опозиційних сил. Жодного представника будь-яких опозиційних фракцій!
Лише «слуги народу» та керівництво парламенту – три позафракційні депутати. Це як? І що далі? Як знаходити консенсус щодо децентралізації? Як знаходити 300 голосів для змін до Конституції, без яких децентралізація буде завжди незавершеною..?

І ще, у складі Ради від депутатського корпусу – 1 жінка. Після останніх подій це взагалі сум. Звернуся до пана Разумкова переглянути склад Ради та зробити Раду інклюзивним майданчиком. Сподіваюсь, колеги чоловіки-«слуги народу» мене підтримають.

– Я впевнена, що якби така Рада працювала ще від початку карантину й коронавірусу, ми б отримали зовсім іншу реакцію на кризу, вчасний фідбек, більш працюючі механізми та менше помилок.

Наприклад, подібна консультативна рада – постійно працює у Великобританії – називається вона «КОБРа». Вони теж прийшли до її обов’язковості не одразу, а після декількох великих криз в країні, коли треба було об’єднати всі зусилля.

Очолює її прем’єр-міністр, а складається вона з урядовців, депутатів, мерів великих міст, голів асоціацій та регіонів, плюс експерти та вчені. Плюс зараз окремо група медиків та вірусологів.

Саме ця рада у Великобританії розробляла всі механізми впровадження карантину та методи боротьби із вірусом.

Така інклюзивність, по-перше, викликає довіру до дій Уряду щодо карантину та антиковід-заходів, а по-друге, дає в сто разів більше розуміння для регіонів.

По-третє, показує, що важливі рішення в часи криз суспільство приймає разом. Вже мовчу про неоціненну можливість одразу отримати фідбек з різних куточків країни.

– Надзвичайно рада, що під час засідання, не лише я говорила про наш Закон про службу в органах місцевого самоврядування (який давно не рухається).

Насправді, я була аж третьою людиною, яка про це сказала. Це круто. Нарешті за 9 місяців з’являється розуміння того, що нам потрібна НЕПОЛІТИЧНА професійна служба в органах місцевого самоврядування. Сподіваюсь, скоро зможу поділитися тут гарними новинами.

– Нам критично бракує довіри, а довіра будується – через комунікації.
Жодного закону, який позбавляє місцеве самоврядування грошей, але віддає йому нові повноваження – прийнято в цій Верховній Раді бути не може без думки місцевого самоврядування. Цю позицію висловили 90% спікерів.

Такі ж законопроєкти в різних комітетах – ростуть, як гриби. І можуть обернутися катастрофою. Будемо обговорювати кожен. Вже і так наламали дров.

Працюємо далі. Сподіваюсь, механізм запущений. І сподіваюсь, він буде працювати.

Альона Шкрум, народна депутатка від «Батьківщини», Facebook, 25 червня 2020 року.

 

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова