Альона Шкрум: Фракції більшості й меншості знайшли краще рішення для країни щодо ГТС

У четвер, не дивлячись ні на що, був майже історичний день. Я побачила унікальну річ, не знану та не бачену досі – ми у ВР погодилися один з одним.

Ба більше, фракції меншості та більшості почули один одного та разом знайшли краще рішення для країни.

Нарешті ухвалений дуже непростий Закон про відокремлення (анбандлінг*) ГТС – і прийнятий із правильними запобіжними заходами проти приватизації та маніпуляцій із газотранспортною системою України.

Профільний комітет та зал прийняли правки Юлії Тимошенко, нашої фракції, та правки голови комітету Андрія Геруса з колегами, які забороняють будь-які маніпуляції із газотранспортною системою – прямо забороняють її приватизацію, передачу в управління, оренду та залучення іноземців до управління. Це означає, що розпоряджатися магістральними газопроводами, підземними сховищами газу та електропровідними магістралями буде тільки держава Україна.

Це майже унікальний приклад порозуміння та спільного захисту не лише інтересів українців, а й незалежності країни,  бо саме у цьому сила нашої «труби». Доказ того, що навіть у цій болючій темі газу та клубку інтересів великих «гравців» бувають фахові діалоги, професійні консолідаційні рішення та спільні для всіх перемоги. Доказ сили парламентаризму. І це круто.

Правильні поправки до Урядового законопроєкту (до якого було так багато питань навіть у членів фракції «Слуги Народу»), фахова дискусія, національні інтереси принесли 341 голос «ЗА».

Дякую всім своїм колегам із «Батьківщини» та всім колегами по Парламенту без виключення, а особливо спікеру та колегам з профільного комітету! Вітаю.

Закріпити б тепер цю позитивну тенденцію сили парламентаризму правильними спільними рішеннями в інших сферах.

 

* Анбандлінг – це відокремлення діяльності з транспортування природного газу (діяльності оператора ГТС) від видобутку і постачання природного газу та електричної енергії на виконання ст. 9 Директиви 2009/73/ЄС.

Альона Шкрум, депутат від «Батьківщини», Facebook, 31 жовтня 2019 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова