Цікавить ваша думка: чи має демократична опозиція бути присутньою на Нацраді реформ?
Сьогодні вперше туди не запросили ні представників «Батьківщини», ні «Самопомочі».
Не дивлячись на останнє засідання і «метання склянок», це єдиний координаційний центр у державі, що працює у більш-менш закритому режиму (отже, без політичного піару) та може виробляти спільну позицію щодо реформ в уряді, парламенті та Адміністрації Президента.
Від нас вимагають «підтримки Уряду та коаліції», але демонстративно більше не запрошують на обговорення.
Кричать, щоб ми писали разом коаліційну угоду, за якою рухаємося зараз, але не запрошують обговорювати механізми її втілення.
Учора на ефірі мені кожен колега-депутат та експерт закидав: «ви маєте працювати конструктивно разом, а не критикувати», а сьогодні – нас вже не запрошують навіть на обговорення!
Чи конструктив – це дорога з одностороннім рухом, де тільки «Батьківщина» (і Самопоміч» також) має слухати і розуміти?
На засідання, присвячене боротьбі з офшорами, якось іронічно не запрошена фракція, яка єдина на сьогодні подала велику законодавчу ініціативу з деофшоризації у парламент і два серйозні законопроекти на цю тему.
До речі, «коаліція» БПП та НФ сьогодні нараховувала рівно 160 голосів. Можете перевірити на сайті Ради будь-яке голосування.
Отже, всі закони та звільнення суддів прийняті голосами позафракційних та демократичної опозиції, яку колеги та палко критикують.
До того ж, не розумію, як може знову ставати питання щодо Закону про державну службу і знову в перекрученому вигляді, якщо профільних депутатів та голову комітету навіть не запрошують.
Виходить, ми не маємо знати стратегію, а маємо лише «виконувати» рішення Нацради, прийняті без нас? Дивна логіка «конструктивної роботи».
Отакі думки на ніч…
Альона Шкрум, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 19 квітня 2016 р.