Маємо важкі дебати у Комітеті з безпеки та підтримки миру – у Міжпарламентському союзі.
Росія разом з Кіпром подала абсолютно феєричний проект Резолюції: «Про роль парламентів у попередженні зовнішнього втручання у внутрішні справи суверенних держав».
Це подають депутати того парламенту, який дозволив Путіну відправити війська в Україну у 2014, який благословив військове втручання у Сирію, який дозволив втручання РФ у внутрішні справи, політику, у процедури вибори десятків суверенних держав!
Наша регіональна група європейських країн та таких країн, як Канада, Австралія, Грузія (за назвою «Група 12+») прийняли рішення відхилити цю резолюцію.
На жаль, наша група явно у меншості серед країн світу.
Комітет з безпеки очолює представник Мексики. Мексика займає нейтральну позицію.
Росію підтримують більшість африканських країн (це багато маленьких країн та багато їх голосів), Індія фактично була російським голосом у Комітеті, підтримують РФ і Китай, КНДР, Куба, більша частина групи країн Середнього Сходу та особливо Бахрейн.
Надзвичайно сильним і красивим був виступ Німеччини. Нам є чому вчитися у німецьких та європейських парламентарів.
Сильною та важливою для нас була позицію Фінляндії та Бельгії. Тайланд також вразив мене своєю позицію захисту прав людини.
Франція ж проголосувала попри рішення нашої групи за деякі російські поправки.
Мій виступ від України – стосувався як проекту самої Резолюції та відсутності у ній балансу необхідності захисту універсальних прав людини між невтручанням у внутрішні справи держав, так і окремо агресії Росії.
Лицемірство РФ вражає. Їхня солодка риторика про мир та невтручання у внутрішні справи суверенних держав – огидна.
На наші питання та питання країн ЄС вони не відповідають.
РФ, на відміну від нас, присутня майже у всіх керівних органах Міжпарламентського союзу. Ми ж – у жодному! Оскільки системно не працювали у цій організації.
З усіх виступів більше 30 країн світу на Комітеті – оплески (які, до речі, м’яко заборонені за правилами Міжпарламентського Союзу) зірвав виступ cпікера парламенту Німеччини та мій виступ.
На Україну дивилися з великою цікавістю – на цьому Комітеті ми раніше були не дуже активні.
Але ми це змінимо.
Альона Шкрум, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 4 квітня 2017р.
Читайте також:
Борис Тарасюк взяв участь в Асамблеї Міжпарламентського cоюзу