Альона Шкрум: ЦВК і КСУ – це об’єкти політичних торгів між «БПП» та «Народним фронтом»

У Верховній Раді відбуваються «політичні торги» між «Блоком Петра Порошенка» і «Народним фронтом» щодо кадрових питань навколо нового складу Центральної виборчої комісії та членів Конституційного Суду України.

Про це у кулуарах парламенту розповіла народний депутат від фракції «Батьківщина» Альона Шкрум.

«Нині не існує механізму, який би забезпечував створення ЦВК, Конституційного Суду України і Антимонопольного комітету незалежними. Саме тому тривають обміни «всього на все». Саме тому «Народний фронт» хоче суддів у Конституційному Суді і президент надає їм таку можливість. Але водночас Порошенко включає своїх представників у ЦВК, тому що йому потрібен контроль за виборчим процесом», – пояснила вона.

Політик акцентувала, що політичні торги такого ґатунку «спричинили в країні справжній колапс», і нині існує реальний ризик утворення підконтрольної президенту ЦВК.

«Сьогодні переговори тривають і шансів на отримання незалежної комісії у нас дуже мало», – обурилась Альона Шкрум.

Парламентарій нагадала, що Верховна Рада найближчим часом має розглянути питання щодо призначення нового складу ЦВК. Відповідно до чинного законодавства, у комісії мають бути представники від всіх парламентських фракцій, що є загальноприйнятою міжнародною практикою.

Наразі досі не відомо, яким чином відбуватиметься голосування за новий склад ЦВК у ситуації, коли кандидатів на посаду членів комісії більше, ніж вакантних місць, зауважила народний депутат.

«Не передбачено проведення такого голосування, коли кількість кандидатів більша, ніж місць. І можливо станеться таке, що наш представник не буде проголосований або до нього взагалі не дійде черга», – застерегла Альона Шкрум.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова