Альона Шкрум: Бюрократія у питаннях соціального захисту учасників АТО – це злочин

Більшість положень закону «Про статус ветеранів війни та гарантії соціального захисту» залишаються декларативними і не виконуються, або виконуються надто повільно.

 

Про це заявила під час брифінгу в Укрінформі народний депутат від «Батьківщини» Альона Шкрум.

«Нам вдалося 7 квітня ухвалити зміни до закону «Про статус ветеранів війни та гарантії соціального захисту», який дає представникам добровольчих батальйонів статус учасника АТО, але він виконується дуже повільно. І ми, отримуючи щодня звернення, розуміємо, що більшість його положень залишаються декларативними», – зауважила вона.

За словами народного депутата, чимало бійців у добровольчих батальйонах не мають офіційного статусу учасників АТО.

«Під час моєї поїздки в зону АТО за два дні я зустріла одразу два добровольчих батальйони, хлопці, які не мають жодного статусу і не можуть владнати цю ситуацію упродовж двох місяців. В одному батальйоні понад двісті бійців, а в іншому – дещо менше ста. Батальйони офіційно закріплені при МВС, але сім’ї загиблих героїв з батальйонів досі не можуть обійти всі круги пекельної бюрократії, щоб отримати законну компенсацію від держави у зв’язку зі смертю добровольця-героя», – розповіла Альона Шкрум.

11118028_10153280130983875_1492715506_n

Вона також не може повірити в те, що «після 10 місяців війни такі проблеми все ще існують».

«Бюрократія та недбалість державних службовців у питаннях надання статусу добровольцям, у питаннях виплат компенсації вбитим горем родинам – є не те що неприпустимою, але є – злочином!» – наголосила депутат від «Батьківщини».

Шкрум також вважає, що серед проблем, які потрібно негайно вирішити, залишається врегулювання питання зі зниклими безвісти, оскільки їхні сім`ї при втраті годувальника мінімум півроку не мають жодної матеріальної підтримки.

«Коли людина зникла безвісти, зарплатню перестають платити і їй, і сім’ї, і лише після шести місяців можна офіційно визнати такого бійця загиблим і отримати допомогу. Всі ці проблеми виникають тому, що до учасників АТО досі діють положення Цивільного кодексу мирного часу, замість військових правил, тож навіть для воїна, який зник безвісті на полі бою – має пройти 6 місяців для визнання його загиблим та виплати допомоги його родині!» – зазначила депутат.

За її словами, «прикриваючись мирним часом, АТО та вічною бюрократією, ніхто не думає, за що жити дружині та дітям наших героїв ці мінімум 6 місяців, та які довідки треба зібрати, через які приниження пройти, щоб нарешті отримати компенсацію та допомогу».

«Ми пропонуємо новий формат роботи, коли депутати мають зустрічатися перед кожним пленарним тижнем з волонтерами та представниками громадськості, які кожен день допомагають родинам загиблих героїв. Потрібна допомога активістів, тиск громадянського суспільства та волонтерів», – констатувала народний депутат.

Альона Шкрум підкреслила готовність «Батьківщини» разом з іншими депутатами від коаліції напрацьовувати всі потрібні зміни до законодавства щодо цих болючих проблем та вимагати відповідних постанов від міністра оборони та міністра внутрішніх справ.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова