Альона Шкрум: Будь-яке відтермінування нашого кандидатства в ЄС означає пряму підтримку агресії РФ

Під час ефіру на CNN – не стримала емоції та відповіла Міністру закордонних справ Австрії Шалленбергу на його останню заяву, що Україна «не повинна бути членом ЄС».

Занадто високу ціну платимо ми, українці, за цей ваш «гнучкий підхід» протягом останніх років

Гнучкий підхід 1938 та 2021 років лише замирив агресора та дав йому гроші.

Будь-яке відтермінування нашого кандидатства – дорівнює для нас вашу пряму підтримку агресії РФ, дій Путіна, його геноциду українських жінок та дітей, його зруйнованих Маріуполя, Бородянки, Бучі та інших міст.

Нам не треба зверхньо «експортувати» ваш західний спосіб життя, бо ми живемо в ньому останні декілька тисяч років. І 70 років радянської окупації не змогли його в нас знищити.

Україна була частиною Європи 2 тисячі років, і буде нею залишатись, попри ваш зверхній підхід.

Якщо ЄС не потрібна країна, яка прямо зараз проливає кров і вмирає за цінності свободи та право самим обрати власне майбутнє, – які називаються цінностями західних демократій, – то за що зараз виступаєте ви?

За що саме? За право укладати угоди з диктатором?

За право отримувати його криваві гроші?

Чи за право підлабузництва перед грошима і владою агресора ціною підтримку вас на виборах?

За лицемірне право розказувати вашим громадянам про цінності і закривати очі на вбитих українських дітей та жінок за вашим кордоном, на нові масові захоплення зґвалтованих дівчат у Бучі?

Я питаю: За що ви та такий ЄС виступаєте? Лицемірство деяких європейських колег уже за гранню всього людського в нас. І ми більше не будемо про нього мовчати.

Усім, хто вирішив заробити гроші на наступні вибори від Путіна коштом життя українців – не місце в європейській політиці.

Ви ганьбите об’єднану Європу і власних громадян, якщо робите це свідомо. Якщо не свідомо – це ще гірше. Бо тоді ви досі не усвідомили, що в Європі триває війна. Що це не серіал. Що ми ввійшли в нову реальність розвалу всього світовому порядку та світової безпеки.

Вам потрібно зіткнутися з цією реальністю і реагувати на неї достойно вашої історії та ваших громадян, які зараз підтримують вільних людей України та надають їм притулок.

Інакше дзвінок реальності – для вас буде трагічним.

Альона Шкрум, народна депутатка від «Батьківщини», Facebook, 27 квітня 2022 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова