Альона Шкрум: Буча та Ірпінь – змінили світ

На фото – Ірпінський міст. Той самий, який облетів шпальти всіх газет світу. Через який перебиралися тисячі людей під кулями. Під яким люди ховалися від бомб. Через який на руках переносили бабусю в інвалідному візочку. Через який наш солдат передавав немовля у ніжній блакитній ковдрі. 

Буча та Ірпінь – змінили світ.

Стали першими найстрашнішими свідченнями, що коїли росіяни в своєму власному «русском мире».

Вбивства звичайних людей, трупи на вулицях, братські могили, закатовані чоловіки, зґвалтовані та вбиті жінки.

Ця війна – війна з величезною кількістю діджитал доказів військових злочинів. З годинами перехоплених розмов росіян та прямих наказів вбивати цивільних осіб тут. Тому відвезли 35 колег з Європейського парламенту та парламентів 11 різних країн Європи саме сюди – до Бучі та Ірпеня.

Бо росіяни мають відповідати за всі ці страшні злочини. Бо світ має побачити це наочно, а не як далекий серіал у телевізорі, і жахатися побаченого знову і знову.

Далі – лише ембарго на російські енергоресурси, заборона російських товарів у європейських портах, посилення санкцій і повна ізоляція в усьому путінського кривавого нелюдського режиму.

Європейським колегам дякую за мужність приїхати сюди. Навіть коли деякі посольства не радили це робити.

Дякую особливо французьким депутатам, з якими лише пару днів назад бачилися на мітингу у Парижі, і які приїхали попри важливі вибори в них вже сьогодні.

Дякую всім, хто приїхав, за однозначну чітку позицію по рф і по економічних санкціях. За те, що далі тиснете на власні уряди та інших колег політиків надавати нам зброю та закривати російський газ.

За те, що ви розумієте, чому ця війна – ваша війна.

Що не ховаєте голову у пісок. Тепер – за вами розповісти про побачене і почуте у ваших країнах, і діяти.

Альона Шкрум, народна депутатка від «Батьківщини», Facebook, 10 квітня 2022 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова