Акція «United Ukraine» цьогоріч об’єднала понад 12 тисяч людей з 63 країн світу

У неділю, 22 січня, у Києві відбулася акція «United Ukraine», приурочена до Дня Соборності України.

Під час акції у парку ім. Тараса Шевченка активісти продемонстрували фото, зібрані під час міжнародного флешмобу «United Ukraine» з 10 по 22 січня.

фл 1

Організаторами заходу є ГО «Батьківщина Молода» та «Ukrainians».

Суть флешмобу полягала в тому, що кожен бажаючий міг сфотографуватися з постером на підтримку єдності України та викласти фото в мережу з хештегом #UnitedUkraine.

«Учасників флешмобу об’єднало дві речі: по-перше, вони підтримують ідею соборності, незалежності та суверенності України. По-друге, вони засуджують агресію Росії у Криму та на Донбасі. Це були дві речі, на яких ми закликали об’єднуватися. Хто це підтримував – міг долучитися до флешмобу», – зазначив один із координаторів акції, голова Київської міської організації «Батьківщини Молодої» Олексій Захарченко.

фл 3

За словами голови «Батьківщини Молодої» Сергія Митрофанського, флешмоб «United Ukraine» допомагає в доволі простий спосіб продемонструвати свою єдність українцям зі всього світу.

«Але щонайважливіше, завдяки флешмобу українці змогли побачити, що у своїй боротьбі ми не одні. Велика кількість представників світової спільноти, яка доєдналась до акції, є тому підтвердженням», – зауважив він.

фл 2

Окремо варто відзначити, що до флешмобу долучився Дмитро Бачинський – лікар-хірург Миколаївської обласної лікарні, чий прадід Лев Бачинський був віце-президентом ЗУНР і саме він 22 січня 1919 року підписував Акт Злуки УНР та ЗУНР зі сторони західної делегації.

Загалом, цьогоріч до міжнародного флешмобу долучились понад 12 000 людей з 63 країн світу та 214 населених пунктів України, у тому числі з Криму та окупованого Донбасу.

«United Ukraine» підтримали багато відомих особистостей в Україні та за її межами: губернатор штату Огайо Джон Кейсік, депутати Європарламенту Корацца Більдт та Валентінас Мазуроніс, конгресвумен США Мерсі Каптур, Президент Світового Конгресу Українців Євген Чолій, депутат Національних Зборів Угорщини Ярослава Хортяні, муфтій мусульман України Шейх Саїд Ісмагілов, народні депутати України Іван Крулько, Борис Тарасюк, Оксана Юринець, Наталія Веселова, Анна Романова, Сергій Євтушок та інші, міські голови Сум, Маріуполя, Черкас, Луцька та інших міст, посли України в Польщі, Португалії, Аргентині, Нігерії, Ірані, Йордані, Китаї, Кенії, Пакистані, Бельгії, Словенії та інших країнах.

Акцію благословив Блаженніший Любомир Гузар.

Сама акція «United Ukraine» проходить у країні вже втретє.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова