Відверто кажучи, це дуже добрий знак для світу – бачити українську демократію в дії принаймні тут. І бачити саме таку дискусію серед рейтингових кандидатів у президенти.
Кожен – має 5 хвилин на виступ, а потім 10 хвилин запитань.
Юлія Володимирівна говорить про проблеми корупції та інші великі виклики для держави, про необхідні «структурні інституційні зміни» та цитує книгу «Чому нації занепадають».
«Те, що сьогодні відбувається в Україні – є великою проблемою та загрозою, але це є і дуже великим шансом».
«Фрагментарні зміни не принесли результату. У нас були створені нові органи, зокрема актикорупційні, але вони були поглинуті старою системою».
«Саме зараз – час подумати над тим, як має виглядати архітектура нової України. Я не вірю у доброго царя. Я вірю у глибинні системні зміни».
«Я вірю, що система управління, а не географія, війна чи ресурси визначає: успішні нації чи ні».
«І ми спробуємо консолідувати країну та дати відповідь, як зробити структурні зміни».
Анатолій Гриценко говорить про своє бачення мети для України, про те, якою має бути влада, «чому Україна зараз не може навести порядок у власному домі».
Цікаві меседжі і дискусія.
Зала – забита. Мість цього року за столами не вистачає, і деякі гості змушені стояти.
Атмосфера, на моє відчуття, з однієї сторони, втома від України та наших вічних проблем, заради розмови про які деякі іноземні високопосадовці вже не готові вставати о 6 ранку.
З іншої сторони, атмосфера зацікавленості дискусією та надії, що цей рік принесе реальні зміни, яких так довго чекають і наші друзі у світі, і ми.
Альона Шкрум, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 24 січня 2019р.