Результати місцевих виборів у ОТГ показують, що курс, який проводить БПП, не сприймається людьми, що люди втомились від фейкових реформ.
На цьому наголосив заступник Голови партії «Батьківщина» Іван Крулько під час програми «Перші про головне» на телеканалі «ZIK».
За словами народного депутата, саме результати виборів, а не проплачені рейтинги на замовлення Банкової, є реальною соціологією електоральних настроїв українців.
«Для нашої політичної сили ці вибори є знаковими. Вони показали тенденцію: «Батьківщині» стабільно довіряють як міські, так і сільські громади. На цих виборах політична сила Юлії Тимошенко набрала 31,6%, БПП – 19,4%. І це реальний вибір людей. На минулих виборах, які відбулися 29 жовтня, у БПП було 20% підтримки, у «Батьківщини» – 31%. Тобто на виборах 24 грудня ми покращили результат, а БПП – погіршив. І розрив між партіями зріс до 12%. Тож «Батьківщина» впевнено дивиться у майбутнє і готується до наступних виборів, зокрема президентських», – зауважив Іван Крулько.
На думку політика, на вибори в ОТГ варто дивитись як на маркер, адже аналогічні технології застосовуватимуться і на президентських, і на парламентських виборах.
«На місцевих виборах бюлетені видавались не за паспортами, здійснювався підкуп через продуктові набори та гроші, підвозили людей до дільниць, були помилки у списках, тиск на виборців та на опозиційних кандидатів. І така поважна мережа, як «Опора», мала б давати чіткішу кваліфікацію цим порушенням, називати, хто такі порушення робить і подавати матеріали до правоохоронних органів. Якщо така ситуація буде на президентських та парламентських виборах, то ми отримаємо викривлення результатів», – упевнений Іван Крулько.
Коментуючи результати виборів, політик зауважив, що «Батьківщина» робила підрахунок голосів із протоколів із мокрими печатками, за зрозумілою формулою – кількістю депутатів від партій. Натомість БПП рахував «за лише йому зрозумілою формулою, покращивши результат самовисуванцями, що є маніпуляцією», додав Крулько.
«Від БПП обрано не 28% депутатів, як вони кажуть, а 19%. Решта – самовисуванці, яких БПП вважає «своїми», – уточнив депутат і наголосив на тому, що на цих виборах партія влади повною мірою використовувала адмінресурс і працювала точково, по громадах, на послаблення позицій «Батьківщини» через залякування та підкуп.
Як приклад він навів Таїрівську ОТГ Одеської області, кандидатом на голову якої від «Батьківщини» йшов Хасан Хасаєв, чинний селищний голова Таїрова.
«Хасана Хасаєва зняли з виборів, позбавивши громадянства, бо він не влився до провладної політсили. І навіть після рішення суду його не поновили на виборах, – зауважив Іван Крулько. – У результаті переміг його син Тимур Хасаєв, який пішов на вибори як самовисуванець, набравши понад 40% голосів. Мені от цікаво: Тимура Хасаєва БПП також зарахував у 28%, як свого кандидата?»