«Батьківщина» не буде голосувати за так звану медичну реформу, яка призведе до скорочення закладів охорони здоров‘я та медичних працівників.
Про це лідер фракції Юлія Тимошенко заявила під час розгляду урядового законопроекту №6327 «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів».
«Той, хто проголосує за цю «медичну реформу» буде нести персональну відповідальність за тотальне скорочення медичного персоналу і тотальне скорочення лікарень», – наголосила політик.
За словами Тимошенко, те що пропонується урядом, – це не реформа, а антиреформа, адже передбачається «приховане, тонке знищення двох третин мережі медичних закладів».
Лідер «Батьківщини» також упевнена, що влада вводить суспільство в оману збільшенням зарплат медичним працівникам, адже на реалізацію так званої медреформи потрібно приблизно 180 млрд. гривень, а в проекті бюджету на наступний рік закладено лише 64 млрд. гривень: «Це означає, що дві третини працівників закладів системи охорони здоров’я будуть звільнені».
Юлія Тимошенко нагадала, що проти цієї так званої медичної реформи виступили медичні профспілки та фахівці, а голова профільного Комітету парламенту Ольга Богомолець взагалі була відсторонена від основної доповіді цього закону.
Як звернула увагу лідер фракції, суть цієї так званої медреформи одна: «З усіх місцевих бюджетів заберуть усі гроші, як виділялися на охорону здоров’я й будуть зводити їх в єдиний котел, щоб потім в ручному режимі розподіляти».
Парламентар повідомила, що фракція «Батьківщина» внесла альтернативний законопроект №7065 та наполягає на його ухваленні.
Окрім цього, перший заступник керівника фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв зауважив, що медична реформа не потребує створення якогось додаткового центрального органу: потрібно залишити міністерство охорони здоров’я як орган, який відповідає за політику в цій сфері.
Народний депутат також висловився категорично проти скорочення видатків на медицину.