Необхідно ухвалювати новий закон «Про вибори народних депутатів», щоб гендерна норма законодавчо була витримана і у парламенті були представлені і чоловіки, і жінки.
На цьому наголосив народний депутат від «Батьківщини» Іван Крулько під час міжнародного форуму «Стратегії політичних партій з розширення участі жінок у політиці».
«Мажоритарна система призводить до досить плачевних результатів. Навіть у нинішньому складі парламенту лише 3 жінки стали депутатами, вигравши у мажоритарних виборчих округах», – пояснив парламентар.
На думку Івана Крулька, пропорційна система – єдина, яка дасть змогу виконати гендерну квоту у парламенті.
«Партійні списки дають можливість, по-перше, виконати вимогу закону про дотримання гендерної квоти. А по-друге, стимули, закладені в тому числі в законі «Про державне фінансування політичних партій» (10%-ий бонус при дотриманні квоти), змушуватимуть політичні партії долучатись до позитивної дискримінації у списках», – вважає він.
Разом з тим, політик наголосив, що для «Батьківщини» дотримання гендерної рівності носить системний характер, а не лише є питанням виконання законів.
Адже після створення партії «Батьківщини» представниці політичної сили створили громадську організацію «Жінки Батьківщини», яка якраз і активно займається гендерними питанням, залученням і розширенням участі жінок у політиці та різних органах влади.
Окрім того, «Батьківщина молода», яка разом із недержавними організаціями щороку проводить «Школу молодих жінок-політиків» і теж активно долучається до вирівнювання гендерного балансу у політичній та громадській роботі.
Загалом фракція «Батьківщина» налічує 5 жінок з 17 обраних за партійним списком депутатів, при цьому троє з них були у першій п’ятірці списку, що, за словами представника фракції, є досить серйозним показником.
При цьому Крулько відзначив, що у нинішньому складі Верховної Ради найвище представництво жінок – 12%, якщо порівнювати з попередніми складами парламенту, хоча й це низький показник.
Крім того, як він наголосив, «Батьківщина» на всіх виборах дотримується гендерної рівності.
Свідченням цього є й останні місцеві вибори у 47 ОТГ, де з 198 обраних від «Батьківщини» депутатів 85 осіб (а це 42,9%) – жінки.