З жодними деталями документу так званої пенсійної реформи, що буде виноситись на голосування в Верховній Раді, народні депутати не ознайомилися. Адже ніякої інформації стосовно запропонованих урядом пенсійних ініціатив з березня не надходило.
Про це в ефірі каналу «NewsОne» повідомила народний депутат від «Батьківщини» Олександра Кужель.
Вона назвала таку ситуацію неприпустимою, враховуючи велике соціальне значення пенсійної реформи не тільки для нинішніх пенсіонерів, а й для декількох поколінь українців.
«Ця пенсійна реформа торкається молоді. Тобто, важливо, щоб Пенсійний фонд потім не сказав їм, що, сплачуючи пенсійні внески 20-30 років, вони не отримають жодної копійки», – наголосила депутат.
Олександра Кужель зазначила, що «Батьківщина» має свою концепцію пенсійних змін з ретельно прорахованими цифрами та стратегією використання внесків до накопичувального фонду як венчурного капіталу.
«Пенсійні гроші – це дуже вигідний венчурний капітал. І пенсіонери на Заході живуть не на пенсійні виплати, а на відсотки, які отримали їхні гроші у вигляді венчурного капіталу», – пояснила Олександра Кужель.
Вона також назвала неприпустимими пропозиції щодо обов’язкового вкладення пенсійних накопичень у вигляді облігацій внутрішньої державної позики.
Народний депутат зазначила, що такий підхід, запропонований деякими урядовцями, є повторенням радянської практики, коли людям у наказному порядку нав’язували облігації внутрішньої позики.
Тож Олександра Кужель закликала владу не наслідувати прикрий досвід Росії, де, як відомо, президент та уряд ухвалили рішення щодо конфіскації грошей з державного накопичувального фонду.
«Неприпустимо, якщо реформа здійснюється будь-якою ціною. Давайте сідати за круглий стіл і виробляти виважені професійні рішення, які базуються на економічних розрахунках та розумінні економічних наслідків», – закликала Олександра Кужель.
Депутат від «Батьківщини» висловила впевненість, що законопроекти, написані чиновниками без консультацій з громадськістю і експертами, просто приречені на провал. І змусити голосувати за них депутатів можна тільки, «ламаючи парламент через коліно».
У такому випадку, як додала політик, усі руйнівні наслідки – це відповідальність двох політичних сил – «Народного фронту» і БПП, а також їхніх сателітів.
«Це їхня політична відповідальність – як за бажання вкрасти українську землю, так і за проведення недолугої пенсійної реформи», – наголосила Олександра Кужель.