Антикризовий енергетичний штаб уряду має проаналізувати, куди ділися мільярдні кошти, які заробив на війні ДТЕК.
Про це вчора заявив заступник Голови фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв у програмі «Свобода слова» на телеканалі ICTV.
Він звернувся під час ефіру до міністра енергетики та запитав: « Хто заробляв на війні весь цей час?»
За словами Соболєва, згідно з офіційними статистичними даними та даними з офіційного сайту ДТЕК, Україна експортувала за перше півріччя антрацитового вугілля до країн ЄС, США, в Азію і навіть в Африку близько 800 тисяч тон, а «готової електроенергії, якої тепер не вистачає і не знають, куди поділася, – 4 млрд 16,9 млн кВт/год».
«З минулого березня на схемі «Роттердам+» ДТЕК, найбільшою енергогенеруючою компанією, яка виробляє теплову енергетику, зароблено майже 95% з 10 млрд грн», – додав він.
До того ж народний депутат нагадав, що першою обіцянкою прем’єр-міністра Гройсмана при вступі на посаду було припинення роботи схеми «Роттердам+», яка є корупційною і яка знищує нашу промисловість.
«10 млрд грн витягли з кишень громадян, промислових підприємств. Ці гроші пішли на прямий підкуп депутатів, який відбувався в парламенті і за його межами», – розповів парламентар.
На його думку, перше, що має проаналізувати антикризовий енергетичний штаб уряду – де знаходяться мільярдні кошти, які заробив ДТЕК тільки за перше півріччя (близько 85 млн дол. і ще близько 53 млн дол. за спільний експорт електроенергії і вугілля).
«Питання: як близько 5 млрд грн було отримано за цими оборудками, які відбуваються прямо під носом в уряду та всієї правоохоронної системи. А нам розповідають про віялові відключення електроенергії, плачуть, що нема вугілля?» – обурився Соболєв.
Водночас, за його словами, ключове питання навіть не у вугіллі, а в тому, скільки Україна втрачає на торгівлі з окупованими територіями.
«За підрахунками активістів, за цей період пройшло максимум 20% вагонів з вугіллям, а решта – це йшли ешелони з комплектуючими, металом і навіть порохом. Кажуть, що так піклуються про громадян, які там проживають», – зауважив заступник Голови «Батьківщини».
Сергій Соболєв наголосив, що Україна зазнає величезних втрат на торгівлі з окупованими територіями, оскільки все це відбувається без контролю митниці та податкової: «Необхідно ухвалити закон про окуповані території, де повинен бути окремий розділ (як це було свого часу з Кримом), в якому буде чітко врегульовано, що далі відбуватиметься з тими територіями в плані торгівлі з ними».
Читайте також:
Іван Крулько: У парламенті сформувалась коаліція «Роттердам плюс»