Робити вигляд, що в державі нічого не відбувається, сьогодні неможливо.
Рівень корупції в Україні може не бачити, на жаль, хіба сліпий.
Закони виписуються під ситуацію чи конкретну людину. Це несистемна робота, яка призводить до руйнації державного управління та конституційних підвалин, а також до хаосу.
Коаліції сьогодні немає. Є злиття двох фракцій з олігархічними групами, які завжди готові прийти «на підмогу» в обмін на певні преференції.
Стосовно новообраного Генпрокурора, якого обрали минулого тижня з порушенням Регламенту і процедур, перед ним сьогодні стоять чіткі вимоги:
По-перше, зафіксувати, що він не людина Банкової, а людина самостійна, яка хоче та готова швидко та ефективно реформувати Генпрокуратуру.
По-друге, результативно розслідувати справи полеглих майданівців. Тут треба чітко працювати над доказовою базою. Бутафорні подання, які раніше вносились у парламент і нічим не закінчились, повинні залишитись у минулому.
По-третє, ухвалений Закон про Генпрокуратуру не має стати каральним мечем, який зможе поставити під загрозу дотримання прав людини та бути застосованим до українців, опозиційно налаштованих до влади.
Як тільки починаєш говорити правдиві речі, одразу з вуст опонентів лунають звинувачення, які настільки примітивні, що аж смішно.
Хоча, згадуючи ще недавню історію, усвідомлюєш, які важкі випробування були пройдені Юлією Тимошенко та партією «Батьківщина».
Сергій Євтушок, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 14 травня 2016-го.