Завдяки діяльності уряду Яценюка рейтинг його політичної сили впав майже до нуля. Тим не менше, його фракція у Верховній Раді залишається другою за чисельністю (після фракції президента).
Яценюк пішов у відставку, оскільки цього вимагало суспільство.
Однак його фракція «Народний фронт» разом з фракцією Блоку Петра Порошенка відмовилися розробляти новий, чесний курс розвитку країни, як пропонувала, зокрема, фракція «Батьківщина».
Вони затягнули до нової коаліції «тушок», домовилися з олігархами і понад два тижні ділили портфелі і країну «на двох». У підсумку вони «роздули» уряд (чого варті лише 6!!!! віце-прем’єрів) і банально працевлаштували своїх, потрібних людей на посади. За квотами Яценюк зберіг за собою ключових міністрів – МВС, юстиції тощо.
Таким чином «доданки» у цьому рівнянні лише помінялися місцями, а сума, як відомо, залишилася сталою. Про народ знову ніхто не дбатиме!
Голосування за новий уряд стало яскравим підтвердженням олігархічної змови в парламенті. Голоси дали фракції БПП, НФ – і «Відродження» і «Воля народу», сформовані з колишніх регіоналів. При цьому були допущені грубі регламентні порушення. Фактично голосування за новий уряд відбулося в такий спосіб, що об Конституцію просто обтерли ноги.
«Батьківщина» готує подання до Конституційного суду України щодо неконституційності призначення уряду та звертається до демократичних сил у парламенті підтримати цей позов.
Також фракція партії «Батьківщина» ініціює створення Тимчасової слідчої комісії ВРУ щодо оцінки корупційних дій уряду Арсенія Яценюка. Відповідний законопроект, якій регламентує діяльність тимчасових слідчих комісій вже розроблено і подано до парламенту. Після ухвалення цього закону має бути створено ТСК, яка матиме спеціальних слідчих прокурорів, які будуть конкретно розглядати кожну корупційну копійку: як заробляли на крові, як знищували ВСУ, як відмивали гроші на найвищих посадових рівнях.
Фракція «Батьківщина» зробила все можливе, щоб зберегти єдність в країні і створити нову коаліцію, яка би справді дбала про людей і розвиток української економіки. «Батьківщина» визначила 5 пріоритетних напрямків і запропонувала потенційним партнерам по коаліції ухвалити розроблені під ці вимоги законопроекти.
Однак БПП і Народний фронт відмовилися це робити, натомість вступили в змову з олігархами.
У такому випадку «Батьківщина» ухвалила єдине правильне рішення – перейти в європейську демократичну опозицію.
Лідер «Батьківщини» вважає, що парламент не засвоїв уроків попередньої коаліції. У сесійній залі Ради не було дискусії щодо помилок уряду Яценюка. Програму дій уряду нового Кабміну також ніхто не розробляв і не обговорював. А справжньою метою ухвалення «пустого за змістом документу на декількох сторінках» було отримання річного імунітету для нового складу Кабінету Міністрів.
Андрій Павловський, експерт з питань соціальної політики, член партії ВО «Батьківщина», Liga.net, 19 квітня 2016р.