Фракція «Батьківщина» наполягає на негайному ухваленні закону про тимчасові слідчі комісії та створенні ТСК щодо розслідування діяльності уряду колишнього прем’єр-міністра Арсенія Яценюка.
Про це лідер фракції Юлія Тимошенко заявила під час виступу на засіданні Погоджувальної ради керівників парламентських груп та комітетів.
«Не можна сьогодні передавати справи новому уряду, не підвівши підсумки роботи попереднього уряду. Контрольна функція парламенту, закріплена Конституцією, хоча б один раз має бути реалізована. Ми пропонуємо створити тимчасову слідчу комісію, яка проаналізує використання бюджетних коштів урядом Яценюка за весь період роботи його прем’єр-міністром. А також проаналізувати, як використовували кошти державних монополій та державних корпорацій, таких як «Нафтогаз», «Енергоатом», щодо якого вже порушена процедура банкрутства», – наголосила Юлія Тимошенко.
Лідер «Батьківщини» передала представникам «Народного фронту» підписні листи з пропозицією надати кандидатури до ТСК щодо розслідування діяльності уряду Яценюка і зазначила, що їм «немає чого боятися фундаментальної парламентської ревізії». Такі ж підписні листи щодо створення ТСК лідер фракції має намір передати представникам інших фракцій.
Юлія Тимошенко також нагадала, що свого часу її діяльність на посаді уряду розслідувалася Януковичем та його оточенням, які «не знайшли в її діяльності жодного порушення».
«Сподіваюся, що на цьому тижні така ТСК буде створена і ми примусимо сотні мільярдів грошей, корупційно вкрадених після революції, повернути в бюджет», – пояснила політик.
Окрім цього, лідер фракції впевнена, що потрібно започаткувати серйозну форму парламентського контролю за використання бюджетних ресурсів в подальшому і пропонує «консолідовано вийти на рішення щодо призначення Голови Рахункової палати від парламентської опозиції».
«Це буде єдине правильне рішення. Щоб потім ми не повертали гроші з офшорів, краще сьогодні не допустити їх виведення з країни в офшори», – додала народний депутат.
Нагадаємо, сьогодні лідер «Батьківщини» заявила під час засідання Погоджувальної ради керівників парламентських фракцій та комітетів про те, що фракція має намір подати в КСУ подання щодо неконституційності обрання нового прем’єр-міністра та уряду.