Автогаражним кооперативам скасували підвищення плати за землю у 147 разів.
Київрада підтримала ініціативу «ВО Батьківщина» у Київраді і повернула користувачам автогаражних кооперативів плату за користування землею до їхньої реальної платоспроможності: до 0,1% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
Відповідні зміни були внесені до проекту рішення Київради «Про внесення змін у рішення Київської міської ради від 23 червня 2011 року № 242/5629 щодо встановлення місцевих податків і зборів в місті Києві (у редакції рішення Київської міської ради від 28 січня 2015 року №58/923)».
Сьогодні за ініціативи нашої фракції була виправлення помилка, яка була допущена у січні 2015 року.
Тоді автогаражним кооперативам з 1 січня 2016 року було підвищено плату користування землею до 3%, замість 0,03% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, яку вони платили у 2015 році.
Тобто з 2016 року користувачі автогаражними кооперативами мали б плати у 100 разів більше, ніж минулого року. Якщо врахувати, що окрім цього нараховується ще й індекс інфляції у розмірі 1,47%, то ця сума збільшилася б у 147 разів.
Наразі справедливість відновлена: на звернення автогаражних кооперативів і за наполяганням нашої фракції їм підвищується податок на землю, але на ту суму, на яку вони погодилися: на 0,1% від нормативної грошової оцінки. Вітаю всіх користувачів автогаражних кооперативів!
До рішення Київради було внесено зміни у пункт 5.3.38 додатку №3 Положення про плату за землю в місті Києві. Тепер пункт викладено у такій редакції: «зайняті житловим фондом, дачно-будівельними товариствами, садовими і дачними будівлями і спорудами, гаражно-будівельними кооперативами» з коефіцієнтом плати за землю 0,1% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
Нагадаю, рішенням Київради від 23 червня 2011 року № 242/5629 щодо встановлення місцевих податків і зборів у місті Києві було затверджено Положення про плату оренди в місті Києві.
На підставі цього Положення автогаражні кооперативи та автостоянки мали сплачувати з 1 січня 2016 року податок на землю 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки замість 0,03%, як це було у 2015 році.
На жаль, питання зменшення відсотку нормативної грошової оцінки для автостоянок сьогодні не не підтримано, а саме – Департаментом фінансів, Департаментом земельних ресурсів та бюджетною комісією Київради.
Цю ситуацію я особисто розглядаю, як бажання відтиснути автостоянки, поставити їх в умови неплатоспроможності, а згодом забрати ці земельні ділянки можновладцям під забудову, використовуючи таємні схеми.
Виключна прерогатива підготовки проектів рішень Київради, що стосуються бюджету, залишається за виконавчим органом, в даному випадку – за Департаментом фінансів.
Тетяна Меліхова, секретар фракції «Батьківщина» у Київраді, Facebook, 11 лютого 2016р.