Ліквідацію медичного закладу в умовах війни можна прирівнювати до злочинів в тилу

В Житомирі міг припинити існувати унікальний медичний заклад – комунальне некомерційне підприємство «Обласний медичний Центр спортивної медицини» Житомирської обласної ради. Та керівництво закладу відстоює права колективу в судах. Адже сама обласна рада, як засновник, минулого року прийняла рішення ліквідувати медичний центр шляхом приєднання до обласного діагностичного центру. А це означало б скорочення штату та знищення єдиного в регіоні центру спортивної медицини, який за рік надає послуги близько 100 тисячам пацієнтів. Сюди їдуть люди із віддалених громад Житомирщини.

Окрім забезпечення медичних потреб спортсменів та тренерів, центр спортивної медицини заключив договір з НСЗУ та отримав право надавати послуги з доказової реабілітаційної допомоги. З початку року в центрі вже пройшов реабілітацію 31 військовослужбовець.

Директор КНП «Обласний медичний Центр спортивної медицини» Житомирської обласної ради Олександр Чорноморець зазначає: «Обласна рада намагається ліквідувати наш самодостатній медичний заклад. Але я хочу наголосити – ми самі  заробляємо гроші, сплачуємо податки, забезпечуємо гідний рівень заробітної плати та працюємо над оновленням матеріально – технічної бази. Обласна ж рада нас не фінансує.  Гідний досвід має, до прикладу, місто Львів: до їхнього центру спортивної медицини, який влада має політичну волю підтримувати, їдуть на лікування і наші земляки. Ми з колективом боремося не лише за наше право на працю і виконання лікарських обов’язків: в Житомирській області не має такого центру, де можна на високому рівні забезпечувати реабілітацію цивільних та військових. Мова іде про роки, які потрібно витратити на будівництво та мільйони гривень на оснащення. А поранені військові чекати не можуть».

До того ж, важлива задача – зберегти кваліфіковані кадри. Не мають лікарі опинитися на вулиці. Серед 80 працівників, 12 – захищають Україну, а в кожного в родинах теж родичі військові.

«Я особисто, за дорученням нашого колективу, звернувся до голови тимчасової слідчої комісії Юлії Тимошенко, аби заручитися її підтримкою та домогтися справедливості – скасувати рішення обласної ради про ліквідацію. Ми довго говорили з Юлією Володимирівною. Вона ставила конкретні професійні запитання і я нагадав їй, що кілька років назад медзаклад вже так само хотіли ліквідувати.  Колектив також звертався до Юлії Тимошенко і це питання одразу було знято з порядку денного», – наголошує Олександр Чорноморець.

Слід зазначити, що, незважаючи на вузькопрофільну назву, в КНП «Обласний медичний Центр спортивної медицини» Житомирської обласної ради функціонує дерматологічне, кардіологічне, терапевтичне, гінекологічне відділення та денний стаціонар, приймає пацієнтів стоматологічний кабінет.

«Я почув конкретну відповідь від Юлії Тимошенко, яка спілкується з пораненими захисниками в різних регіонах і розуміє значення реабілітації для країни, яка знаходиться в умовах повномасштабної війни і – зробити все необхідне, аби медичний центр працював і надалі. Бо людям зараз не потрібні модні гасла і обіцянки, людям потрібна реальна допомога і можливості», – стверджує Олександр Чорноморець.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова