Від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну, бібліотека № 10, що у Луцьку, стала гуманітарним хабом.
Тут для українських військових роблять маскувальні сітки, «кікімори», енергетичні пакетики, чаї, мазі, окопні свічки та шиють одяг.
Варто сказати, що організувала роботу багаторічна членкиня партії «Батьківщина», бібліотекарка Алла Фень.
Ця невтомна жінка та ще більше трьох десятків волонтерів щодня у книгозбірні шиють, в’яжуть, готують та збирають необхідні речі нашим захисникам.
«З перших днів ми плетемо сітки. Ходимо сюди без вихідних. Раніше плели для усіх, хто просив, а зараз лише на «нульові» позиції фронту: Бахмут, Харківська, Запорізька області, – зазначила Алла Фень. – В день плетуть п’ятнадцятеро, восьмеро, п’ятеро, а деколи і троє людей. Одна сітка, розміром 4 на 6 метрів, в середньому плететься два дні. Саме на такий розмір нам найчастіше роблять замовлення військові», – зазначила Алла Фень.
Вона розповіла, що сітка плететься не абияк. Є особлива техніка плетіння, спеціальна тканина та сітка. Важливо, щоб вона не плавилась та не прилипала до техніки.
У бібліотеці також роблять заготовки на «кікімори». Для цього перуть мішковину та витягають з неї нитки. Опісля мотки передаються дівчатам, які вдома створюють маскувальний костюм.
«Також плетемо шкарпетки і шиємо спідню білизну, так як на «нулі» немає де попрати. В’яжемо подушки для сидіння, щоб хлопцям було тепло», – розповіла пані Алла.
Окрім того, вдома дівчата шиють фліски, шапки. Складають енергетичні пакетики із сухофруктами та горішками.
Пані Алла говорить, що також роблять мазі для загоєння ран та окопні свічки. До кожного пакунку кладуть власноруч зроблені ангели-обереги.
Полум’яне серце членкині «Батьківщини» щиро вірить у перемогу, тому невтомно працює з іншими патріотично налаштованими громадянами. З такими людьми ми –непереможні.
Все буде Україна!